Zaboha nemůžu rozjet systém ... : (

Ahoj, mám problém s PC. Z počátku se to jeví jako klasika. Při najetí počítaše a klasické hlášky DMI pooling data .. suceful .. pak to zamrzne. Do této doby vcelku obvyklý problém, ALE ...

nefungují žádná standardní řešení....

- rád bych disk zformátoval a nainstaloval znova systém ..bohužel, při loudování systému z CD romky vyskočí jen klasická hláška "booting from cd:" neobjeví se zatím takové ty tečky, ... CD romka se sice zacne rychle otacet ale to je vse, pocitac jakoby vytuhne ... zkoušel jsem více CD romek ale v tom problém nebude.

- zkoušel jsem různé IDE kabely, různé pozice zapojení disku i CD romu v řadičích ... různá nastavení priorit bootovani v biosu ...

- zkoušel jsem nabotovat systém z diskety, bohužel ... system hlasi že mám vyjmout disketu .. nebotak něco, jakoby to nebyla bootovací disketa, ale přitom je to funčkní disketa

- co mě nejvíc podivilo a usvědčilo v tom, že chyba musí být někde na desce, vzal jsem jiný disk z podobného funkčního PC, hodil do tohoto ale systém nenajede, což by měl, sic například s obtížema načítání určitého HW vzhledem k tomu že os na tom nově přidaném disku byl instalován na jiném boardu .. měl by se systém rozjet, ale ne .. pc vytuhne na klasickém "dmi pooling data" ...

Jsem totálně v koncích a nevím co s tím počítače mám dělat, nemůžu rozjet instalaci ani bootovani z disku, diskety ani CD romu, nefunguje více druhá CD romek ani nenaběhne systém z jiného disku kde je systém v pořádku .... : (

PORADÍ NĚKDO PROSÍM ??????

Odpovědi na otázku

Vrátil jste nastavení základní desky do výchozího nastavení?

Tak toto je peklo. Ja by som to odniesol odborníkom a do konca týždňa by som to mal hotové.

jak nastavování defaultního nebo poslední funkční konfigurace tak i dokonce reset biosu nepomůže : (

Vyměnil jsi tu 3V lithiovou baterii na základní desce?

Obvykle je to typ 2032.

baterku zkusím vyndat, dík za tip

skus vybrat bateriu v doske....po par sekundach ju tam opat vloz a vyskusaj, co sa stane...

ak bude trvat rovnaky problem, skus postupne odoberat z dosky vsetky 'nepotrebne' komponenty...napr. ak mas 2 ramky, vyber jednu a vyskusaj, ak mas 2+ HDD, nechaj iba systemovy, odpoj cd/dvd, ak mas integr. gr. kartu, vyber GK zo slotu...

Co se týče zařízení na IDE kšandách, je tam minimum, viz popis, buď jen jeden disk, nebo k tomu CD ROM při pokusech o najetí systému z CDromu, tu baterku vyzkouším ...

Nedávno jsem řešil něco podobného. Po výměně GK systém nenajel a potom už ani se starou GK.
Stačilo vyndat jednu RAMku a vše naběhlo OK. Po vypnutí PC jsem tam tu paměť zase vrátil a vše běželo v poho.

Ok, taktéž díky za tip, vyzkouším ...