» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zablokovaný telefon Lenovo

Dobrý den,prodal jsem telefon Lenovo s Androidem.Bohužel jsme nějak nezaregistroval to, že se musím z telefonu odhlásit a pak resetovat do továrního nastavení. Takže jsem pouze resetoval.Kupující se teď do telefonu nemůže dostat. Heslo k účtu znám, ale jelikož s jedná o účet, kde mám emaily, cloud a spoustu dalších věcí, tak těžko budu někomu poskytovat heslo. Lze nějak ten telefon od mého účtu odpojit, aby si tam kupující mohl zadat svůj účet? Nechce se mi, aby mi telefon zase posílal, já tam zadal účet a pak mu to posílal zase nazpět. Děkuji

Odpovědi na otázku

Bohužel, nemá možnost není, než zadat původní účet. To je ochrana proti krádeži. Takže pokud nechceš sdělovat heslo, tak jedině poslat zpět, zadat účet, odhlásit a zpět jemu.

Ani to nejde, tak že se přihlásím na PC a to zařízení nějak odpojím? To musí nějak jít ne? Chápu když neznám účet ani heslo. Ale pokud jej v účtu odpojím tak je vše v pořádku...

Ta ochrana se jmenuje FRP (factory reset protrction). A není jiná možnost, jak ji obejít, než přímo v telefonu zadat původní účet. Prostě nejprve odhlásit, pak resetovat. Pokud nejprve resetuješ, musíš se přihlásit původním účtem. Tohle je "zadrátováno" v telefonu a externě to nijak neobejdeš.

...factory reset protection...

Dobře, ale k čemu je tedy to propojení s účtem, když to nemohu na google normálně odpojit nebo ten telefon na dálku spravovat? Co jsem koukal, tak jde zablokvat, prozvánět a já nevím kde co. Ale odblokovat nejde.

No je to přece zabezpečení v případě krádeže nebo ztráty telefonu, proto asi ani nikdo nepočítal s možností, že by vlastník chtěl telefon na dálku odblokovat...

Ale ono jde všechno, akorát ne po továrním nastavení :) Provedením resetu se aktivuje FRP a už musíš dodržet stanovený postup. Nevidím na tom nic zvláštního, existence FRP a postup k odblokování existují už nějakou dobu.

Zablokován mobil Lenovo Android