» Poradna » Počítačové sítě

Zablokovanie portov na aDSL routri VIGOR 2600ge

Zdravim,
potrebujem ,,odstavit,, programi ako DC++, alebo Azureus na Vigore 2600ge. Skusal som zablokovat porty od 1024 - 65535, no Azureus v pohode downloaduje a uploaduje.
Vopred dik

Odpovědi na otázku

zakaž jim ve firewallu přístup do sítě a máš po starostech

On uploaduje aj downloaduje, akurát asi pomalšie, lebo je passive, fakt jedine zakázať vo firewalle.

Zablokuj odchozi spojeni na porty vsechny porty a povol jen 80, 443, 110, 25, 5190

Ty softy si volny odchozi port umeji najit samy, takze realne je jednoduchy firewall jen tak nezastavi. Neni to tak jednoduche.
Prichozi porty a tzv. active/passive rezim jsou jina vec. Ale pasivni rezim != nefunkcni p2p aplikace.