» Poradna » Notebooky

Zablokování touchpadu

Dobrý den chtěl bych se zeptat ohledně touchpadu. K notebooku mám připojenou normání myš přes usb. A vždy když něco píšu omylem zavadím o touchpad a pohroma je na světě. Proto potřebuji poradit jak bych mohl vypnout nebo zablokovat touchapad. zkousel jsem vše fn + f9, touch blocker a nic nefunguje. Za odpovědi předem děkuji

Odpovědi na otázku

Vypada to na chybejici software pro hotkey. To je nejaka samodomo instalace?

pokud mas nainstalovane ovladace, tak bys mel mit dole v system tray ikonku od touchpadu, kde se da nastavit, aby se touchpad odpolil po pripojeni USB myši.

Hm tak to tam nemám asi ty ovladače. Jak je můžu doinstalovat ?

Zakaž ho ve správci zařízení.

jo a když nebude mit po ruce myš, tak to zas bude pracně povolovat pomocí klávesnice?

u mnohem starsiho NB Asus, jsem mel moznost nastavit ve vlastnostech mysi (touchpadu), aby se po pripojeni mysi touchpad deaktivoval.

ja mam detekciu položenej dlane..takže tento problem odpada

ja mám fn+f5