» Poradna » Web a internet

Zablokované video na Youtube

Zdravím, vytvořil jsem si video z ukázek ze seriálu Doctor Who a přidal muziku. Toto video jsem poté nahrál na Youtube, kde fungovalo, ale po čase, když jsem se odhlásil z mého uctu na ytb a jako normální uživatel jsem si na video najel, nešlo přehrát a napsalo to: "Video obsahuje obsah partnera BBC Worldwide, který ho zablokoval na základě autorských práv. Omlouváme se. " Ano, rozumím popisku, ale proč několik tisíc videí podobného obsahu nikdo nezablokoval. A dá se nějak odblokovat nebo zajistit si u BBC trvalé používání jejich videí?DíkyDoktor

Odpovědi na otázku

Tady je obrázek pro upřesnění.Doktorhttp://www.imgup.cz/images/2014/10/06/Beznazv...

Tak to svoje video přejmenuj a jejich automat na vyhledávání ho obejde a svým známejm pošleš odkazy.

No, asi to tak udělám. Ale to není určený jen pro známí, ale i pro normální vyhledávání. Jinak, dotaz, je možné že když mi to tohle vyhodilo, můžu mít na ytb ucte nějaká omezení? Ale pořád nechápu proč mě to vymazali a ostatním (at už mají jakýkoliv název) ne.

To je este v pohode, ale si predstav, ze tam das nieco, co je uplne tvojou vlastnou tvorbou a aj tak ti to zablokuju na zaklade nejakych debilnych prav"Sintel, svobodný film z produkce Blender Foundation, byl v sobotu na YouTube zablokován, protože Sony Pictures Movies & Shows podalo tzv. takedown notice. Místo filmu se tedy divákům zobrazila pouze zpráva, že video bylo zablokováno, protože obsah patří Sony Pictures Movies & Shows. Po hlasité odezvě v internetových médiích bylo video včera obnoveno.Vytvoří-li autor dílo, ze zákona jsou na dílo uvalena omezení kopírovacího monopolu (copyrightu). Dle zákonů platných v Evropské unii tomu ani sám autor nemůže předejít, i kdyby chtěl. Terminologií našich zákonodárců, je tím autor patrně chráněn (sic!). Sony Pictures Movies & Shows využilo legálního vynucovacího prostředku, který je zakotven v americkém právu: Digital Millenium Copyright Act (DMCA) takedown notice. Dle DMCA je vlastník kopírovacího monopolu (copyrightu) oprávněn podat žádost o cenzuru díla, které jeho monopol porušuje. Sony Pictures Movies & Shows tedy podalo tuto žádost na YouTube a ten Sintel na svém serveru zablokoval. Fakt, že Sony Pictures Movies & Shows nemělo na film žádná práva, zablokování videa nezabránil.Z později zjištěných informací vyplynulo, že Sony Pictures Movies & Shows má na YouTube automatický mechanismus detekce videí a podávání žádostí o cenzuru. To však nijak neomlouvá ani vzniklé pochybení ani vadný legální princip, který omezuje občanská práva.Jak by se vám líbilo, kdybyste nechali auto na placeném parkovišti, a po návratu byste se dozvěděli, že vám provozovatel parkoviště auto zablokoval, protože třetí osoba nahlásila, že je jeho? Bez jakéhokoli zásahu policie nebo předběžného opatření soudu. Ve fyzickém světě světě by takový postup samozřejmě nebyl možný. Zákonodárci ovšem Internetu nerozumí a nechají si od lobbistů vysvětlit, že je třeba zamezit Ukázat celý příspěvek

Takže nemám nic dělat. :)

Když jsi řekl A, hodí se dodat i B.Po tomto činu asi může Blender Foundation podat žalobu na Sony Pictures Movies & Shows, za ušlý zisk, náhradu škody, poškození dobrého jména, ... a bla bla další věci co je jen napadnou. Na tom se s americkými zákony a dobrým právníkem dá celkem dobře vydělat.

Skratka kopec drbnutych a nezmyselnych zakonov, z ktorych maju radost iba pravnici.

Jistě, to můžeš. A Sony Pictures Movies & Shows se svým bataliónem drahých právníků se s tebou může dle libosti soudit a jednání protahovat a zdržovat tak dlouho, až tobě dojdou peníze na dobré právníky, protože ti obvykle chtějí také velmi dobře platit za svou práci.

Problém toho "A" je, že k tomuto kroku nepotřebuje žádné právníky a nestojí je to ani halíř. Prostě hnou prstem a odstaví Tě. Ty potřebuješ "dobrého právníka", který na "smečce dobrých právníků" vysoudí prd a neřeší to základní problém, že Tě odstavili, ikdyž k tomu neměli žádný skutečný nárok. Takže ten zákon je dělaný hlavně "na zakázku" monopolů.

A je možné že díky tomu se můj účet může treba nějak omezit?

Nejen možné, ale i pravděpodobné... všechno najdeš v nápovědě na YT. P.S. A co jsi jako čekal, když použiješ bez dovolení něco, co není tvoje??

dovolím si ještě trochu obšírnější odpověď: v současném společenském zřízení je jedním z nejvyšších práv právo na vlastnictví. A pochopitelně ruku v ruce s tím musí jít i ochrana tohoto práva každému vlastníkovi. Protože když ta ochrana nebude dostatečná, a hlavně když nebude dostatečný všeobecný mezilidský respekt k vlastnictví, tak jediným logickým důsledkem je, že ti jednoho krásného dne u tvých dveří tvého bytu, který vlastníš (uvádím jen příklad, zkus se do toho vžít), zazvoní několik neznámých lidí. Jeden se rozvalí v obýváku na gauči, druhý který vypadá jako kdyby právě přišel z kotle na Vypichu při koncertě Kabátů se odporoučí do koupelny a další ti odtáhne do ložnice tvojí přítelkyni, kde si s ní bude náležitě užívat na tvé posteli. A všichni budou svorně tvrdit, že oni jsou volnomyšlenkáři, že nesouhlasí s právem jedince něco vlastnit, a že všechno musí patřit všem. Btw máš les? A jak by se ti líbilo, kdyby ti tam najela parta, která by to skácela do mrtě, že by tam nezůstala ani souška? Opět v rámci hesla, že "všechno má patřit všem" a nějaká vlastnická práva jsou k smíchu a patří do předminulého století.

Mas tam jednu zasadnu chybu a sice porovnavas dusevne vlastnictvo s fyzickym co je nezmysel.Dusevne vlastnictvo nie je ziadne vlastnictvo ale umelo vylobovane statne privilegium, ktore zvysuje nasilie v spolocnosti. A dovol, aby som opravil tvoj prikladTvoj byt niekto SKOPIRUJE tak, ze ty absolutne nic nevidis ani necitis a stale ho mas. A do toho skopirovaneho bytu zazvonia ony individua a rozvaluju sa tam. To by ti hadam nevadilo, ved by ta to absolutne nijako neposkodzovalo.Mas les? Niekto ti ho z vtrulnika skopiruje tak, ze na tvojom sa nezmeni ani molekula a ten skopirovany si ulozi niekde na svojom pozemku.Toto su adekvatne ekvivalenty, je absolutne nespravne porovnavat ideu s fyzickou vecou. Vlastnit mozno iba fyzicku vec, nie myslienku ci informaciu. Myslienka, informacia, akonahle sa zverejni sa neda vlastnit. Snaha o jej nasilne vlastnictvo, totiz bude agresivne vyrazne zasahovat do sukromia a slobody vsetkych ostatnych.

P.S. "Kdyz nebude prirozeny respekt k vlastnictvi.." presne tak. Dusevne vlastnictvo nema ABSOLUTNE ziadny respekt k vlastnictvu, pretoze narusuje skutocne fyzicke vlastnictvo, ktore, je predpokladam v kapitalizme zalozenom na slobodnom trhu posvatne.

Zlatá slova ! Konečně někdo z mozkem, celkem ironické že né Čech ale já mám Slováky stejně radši.. Jen k tomu dodám, že v jednom z dílů south parku to bylo jednoduše a jasně vysvětleno.. Když umělec tvoří.. Jeho dílo PATŘÍ společnosti.. Navíc umělec dělá umění né pro peníze, a taky umělec, opravdu umělec, nemá o slávu ani peníze nouzi ! Já nemám problém zaplatit kvalitnímu autorovi za kvalitní dílo a nepotřebuji k tomu žádné vymahače. Možná bych zaplatil i víc.. Jenže dnešní realita ? Lempl namyšlený u počítače za 2dny vytvoří film plný efektů který mladé generace bezmozkovitých žerou a baví je to, budiž proti gustu.. chci je vidět za pár let.. jak jim to všechno pude.. mno a tento svůj horkým klackem ušitý brak, nejdřív prodá za miliardy, poté mu to nestačí tak ještě dál okrádá každého kdo se díla dotkne... nenene vážení !! On tím že dílo vystavil, tak se ho defakto vzdal, ano trestné by bylo kdybych tvrdil že je to moje.. ale nic víc.. navíc ... kdo toho umělce platí ?! My veřejnoprávní televize je námi placená ! Ale díla si prodává jakoby byly její.. Navíc přesně jak píšete, KOPIE JE KOPIE, KRÁDEŽ JE KRÁDEŽ. Ukradu vám telefon, a nebo vám ho obšlehnu tak jak číňani.. jo v případě firmy.. která to vymyslela.. ale stejně tak prostě smůla nemůže si nikdo vynucovat takové výpalné a nejvíc je to u nás.. tady na tom těží jen mafie typu čpu, dilina osa a bůh ví co všecko.. autoři jsou na tom u nás nejhůř, protože v USA to střelí aspoň za něco.. kdežto u nás autor zdechne hlady.. bohužel i dobrý.. protože díky těm šmejdům všem už se ze společnosti vyztrácí nejen morálka, ale i lidskost.. potom to končí.. by si lidi měli uvědomit, že jsou lidmi.. pokud o lidské vlastnosti příjdem.. jednoduché.. lidmi NEBUDEM ptáte se tak blbě čím ? ( né vy, ale vy tupci víte kteří.. sry.. není to vaše chyba ) moje ale taky ne.. nevěřím tomu že kdyby to lidi měli v hlavách v pořádku, že existují problémy, takhle tvrdě to říkám, protože mě o tom život sám přesvědčuje.. Naštěstí už vím tolik, Ukázat celý příspěvek

Zdravím, jestli jste do svého videa použil video ukázky a zvukové stopy, na které se vztahují nějaká autorská práva, tak bylo jen otázkou času, kdy si na vás Youtube došlápne . Ty vyhledávací algoritmy na Youtube, které hledají autorský obsah jsou někdy opravdu důsledné. Třeba já mám celosvětově zablokované jedno asi dvouminutové video (vlastnoručně natočené digitálním foťákem), poněvadž na pozadí hraje z jukeboxu píseň od Michaela Jacksona, kterou jsme si mimochodem sami zaplatili . Takže pro příště doporučuji si ve videu, které chcete dát na Youtube, raději ani nepobrukovat nějakou známější písničku .

Pak teady, jak je možné že tísíce dalších videí někdo taky nezablokuje když se taky tohohle dopouští. A přesně tam taky hraje ona "nedovolená" hudba. PS : Kde najdu ty YTB věci, co se mi stane z účtem když mi zablokují videa, nějaké omezení atd.. DíkyDoktor

posr.ný YouTube blokuje z důvodu porušování autorských práv i vlastnoručně natočené video dětského pěveckého sboru, který interpretuje známou píseň "xy" od autora "zz".Nas.at takovým filtrům a idio.ům! ! !

Jak je možný, že teda třeba Ubisoft neblokuje Gameplaye nebo Letsplay normálních lidí. Jak je to možný, že Youtube neblokuje videa fanoušků určitých seriálů, filmů, kde na pozadí hraje písnička známého zpěváka? PS: Dá se s BBC třeba domluvit, že mi dovolí jejich videa publikovat, když jim budu dělat reklamu :)Doktor

To už nikdo neumí vysvětlit? Proč to neblokuje hráčům, a ostatním uživatelům kteří hrdě přispívají na ytb.

Když natočíš sám sebe, jak hraješ nějakou hru, tak to není porušování autorských práv. Navíc je to spíš propagace té hry, takže proti letsplayům nemá obvykle nikdo nic...Co se týče tvého problému, na stránce YT zaroluj až dolů, úplně dole je sekce "Autorská práva", najdeš tam vše, co potřebuješ vědět.

Ok, ty Lets playe chápu, ale třeba video na Harryho Pottera, které se jmenuje Harry Potter a není zablokované, A nedal ho tam officiální autor a hraje tam hudba z Harryho Pottera. Nebo dalších milion případů. Vysvětlení?

vysvětlení je jednoduché: "Kde není žalobce, není ani soudce." (= nikdo to zatim nenabonzoval) anebo "Spravedlnost je slepá." (= nestálo jim to za zabanování) Co jako chceš slyšet? Prostě jsi měl smůlu, no

Daj tam inú hudbu. Vo videách robí viac-menej paseku hudba. Preto majú LP pri niekotrých hrách (PR. Mafia II) stlmené zvuky. Najlepšie ak si dáš do googlu: Free music for videos a máš to v poho. Nájde to songy bez autorských práv.

Hudba nebyla vůbec z BBC seriálu nebo něco podobného. Byla to úplně jiná hudba bez zpěvu, jenom pro podbarvení. Tak se jim asi nelíbila videostopa.

Dobrý den, ano taky se mi to stalo udělala jsem video s anime upravovala sem ho fakt dlouho dala sem si na tom práci dala jsem to na YouTube a oni mi to blokli protože sem porušila nějaká práva a já s toho byla hrozně naštvaná a smutná i sem to zkoušela přejmenovávat i nahrát znova to taky nefungovalo a to to natáčelo to samé tolik lidí takže to nechápu a jsem na YouTube hrozně naštvaná