» Poradna » Programy

Zabezpečení účtu W7

Dobrý den,je nějaký způsob na nastavení učtů na W7 ve škole, chceme, aby byl jeden účet Admina a jeden žáka, s tím, že na admina by studenti samozdřejmě neznali hesla a na svém účtu by měli třeba jenom 300MB složku, aby tam nemohli natahovat hry. Nějak jste tohle zkoušeli pro zakázání zapisování do dokumentů, ale to potom nemohli zapisovat programy svá data :(Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Je síť ? Toto se řeší tzv cestovním profilem na Windows Server

Právě že ne :/ Některé jsou HP, některé Professional

1/ Práva fungují tak, že zákaz přebije povolení (např. mám-li jako user povolení číst a současně jako jiná skupina zákaz čtení, tak zákaz to "přebije"). Se zákazy tedy šetřit, hodí se to jen pro specifické (výjimečné) situace (zákazy na systémovém disku budou mít nepříjemné vedlejší efekty).Správný postup je práva neudělit. W7 mají ve výchozím nastavení práva docela rozumně ořezaná, takže non-admin profil by neměl mít možnost nadělat žánou velkou paseku (max. bych sebral práva pro zápis na root adresář).2/ Na úrovni disku je možné nastavit uživatelům kvóty - omezení velikosti, kolik mohou využít. Pozor, bude se do toho počítat celý uživateslký profil (pokud je na stejném disku) - včetně cache prohlížeče apod., tak je potřeba to rozumně dimenzovat (nebo rozdělit na různé partitiony).3/ Pokud nemáte lokální doménu (Active Directory), tak to znamená spravovat to na každém počítači zvlášť - doporučuji udělat si odškrtávací postup, jinak vždycky na něco zapomenete. Ono toho bude docela dost - chce to vzít komplexně (zaheslovat BIOS a zakázat boot z externích médií atd.). Jak na nějakou cestu zapomenete, tak oni si ji studenti rychle najdou.

Jde jenom o to, že si tam z flešek nanosí 60 GB her a všechno možný, celý dokumenty zaprasej a potom je to strašně zalagovaný

Co vše je tedy potřeba zabezpečit a udělat? :)

Základní tři body jsou výše (právo zápisu jen do svého profilu + nastavení diskové kvóty + heslo do BIOSu). A hesla samozřejmě taková, aby je neuhodli. Víc mě toho zrovna nenapadá (nechce se mi nad tím moc dumat), tak snad mě někdo doplní.