» Poradna » Programy

Zabezpečení spojení: žádné

Dobrý den, v nastavení poštovního programu TB čtu u údajů SMTP serveru: Zabezpečení spojení: žádné .... jaké jsou možnosti? Nechat vše být? Díky za rady, zda je totozcela běžné u všech poskytovatelů...

Odpovědi na otázku

Zcela běžně poštovní servery poskytují na jednom portu (25) nezabezpečené připojení a na jiném portu (obvykle 465) i SSL připojení. Ale to si musíš zjistit ty (na stránkách podpory serveru nebo dotazem u správce), co umí tvůj poštovní server a v poštovním programu si to nastavit.

V naprosté většině případů je na portu 25 k dispozici také STARTTLS a žádný zastaralý SSL port se už nepoužívá.

Snad každý SMTP má zabezpečené připojení. A pokud ne, nepoužívej ho Musíš si to ale sám na klientu nastavit.