» Poradna » Počítačové sítě

Zabezpečení sítě

mám sdílené bezdrátové připojení.použil jsem programSCANER a zjistil ze skoro celé okolí co me vyhledalo má červenou tečku tedy zabezpečeno a jenom asi 3 adresy jsou zelené a bohužel mezi nimi i já.tedy nezabezpečeno.Co mám kde nastavit abych se zabezpecil???Používám  Cisco aironet 802.11a/b/g.Děkuji  Jirka

Odpovědi na otázku

1) přejdi pokud to pujde na A pasmi ( 5Ghz ) neuvidi tě B,G2) zabezpeči přistup k wifi heslem3) zapni WAP klič ( 64,128 ) čistě pro dobry pocit že to maš zabezpečeno :o)4) zamkni AP jenom na počitače s určitou Mac adresou ( tim to zabezpečiš ) :o)existuji jine metody ale tohle je zaklad :o)

Díky moc  hned jdu na to!!!???

ziskat MAC a nastavit si ju na svoje sietove rozhranie je zalezitostou par minut a jedine co k tomu treba je aby mu ten pocitac zil a nieco prenasal...

to sem cekal ze podobny script kidie se ozvou...

jinak k tomu klici bych spis doporucil WPA-PSK(pokud umi)

ahoj, kde najdu programScaner ? pokud možno free ? díky Petr

zkus t s mezerou: program SCANNER

jo projed googlem wifi programy a něco najdeš třeba net stumbler jenom dotaz nevite neni něco podobneho pro bluetooth ? K zabezpečeni jasně kliče i macky se daji obejit... všecho se da obejit :o)