» Poradna » Programy

Zabezpečení PC

Dobrý den, upgradoval jsem si nově pc a nechci aby mi ho bratr zkurvil, mám ho zaheslovaný. Ovšem rodiče ho raz za čas také využijí, protože si potřebují zrovna něco vytisknout, a tak jim sdělím heslo a oni si ho zapíšou do sešitu kde si zapisují všechna heslo, kdyby je náhodou zapomněli. Můj bratr není tak hloupý a ví že si tam zapisují všechna hesla včetně mého pc. A jelikož bývám často pryč tak pro něj není žádný problém na tom pc mezitím být. Neměl by důvod na můj pc chodit kdyby mu jeho notebook nerozjel fortnite a další krávoviny, ovšem ten mu ho nerozjede ne z toho důvodu že by měl slabý notebook, ale z toho důvodu že na něm je 24/7 a neumí se k němu chovat. Nevíte jak bych mohl zjistit v pc že někdo byl na mém pc ve chvíle kdy jsem byl pryč? + nejlépe i jak dlouho na něm byl.Předem děkuji za nápady ;)

Odpovědi na otázku

tak asi daj rodicom/bratovi druhe konto, prirad ho medzi uzivatelov a nic ti nezkurvia.

To, že je Windows víceuživatelský systém nevíš? Proč bys jim měl dávat heslo k admin účtu? Dej udělej jim omezený účet, kde půjde tisknout normálně, ale nepůjde tam nic instalovat.

A pokud chceš zůstat u tohoto stupidního modelu a jen se zpětně koukat, jak často brácha hrál, tak kromě záznamů v prohlížeči událostí existují programy, které to umí zobrazit i vizuálně. Třeba tento:https://www.pointstone.com/products/PCUsageViewer/Ale osobně nevidím sebemenší důvod, mít takto nezabezpečený PC.

Nejsem windowsář, ale nemají Windows podporu pro 2fa či webkameru? To by bratra odstřihlo i od toho neadministratorskyho účtu...

Mne napada https://www.windowscentral.com/how-create-usb-security-k... , je to zajimave spestreni pokusu o prihlaseni k admin uctu.

To nemá smysl. Skončí to přibaleno v notýsku s hesly, o kterém ví celá rodina, ale nikdo to rodičům neřekne, protože se všem hodí, že znají jejich hesla úplně ke všemu.

To je dotaz na rodinnou poradnu, ne počítačovou. Tak si to vyřešte mezi sebou, to ti nikdo cizí nezařídí.

Dal jsem ti "+" za nasměrování na rodinnou poradnu, ale z toho, jak Filip napsal dotaz, to mezi sebou asi nevyřeší.Z toho, jak se vyjadřuje o bráchovi a jaké používá v dotazu výroky, je vidět, že v rodině je značně zanedbaná morální výchova a sourozenecké vztahy jsou pod bodem mrazu. Místo aby se snažili věc mezi sebou vyřešit, nebo nastavit systém tak, aby měli rodiče svůj účet, tak cílem dotazu je získat důkazy proti bráchovi abych ho usvědčil a potrestal.Další věc k zamyšlení je ta, proč rodiče v době Filipovi nepřítomnosti, nepoužijí na tisk počítač jeho bráchy.

Nejspíš mají tiskárnu přes USB připojenou k Filipově počítači

No poku to PC je vypnuté a někdo ho zapne tak stačí jít do události a dle datumu a času poznáš kdy bylo zapnuté.

tohle jsem řešil už před nějakými 15 lety s XP a samozřejmě to vyřešilo víc účtů. Takže si každý mohl dát na plochu a do složek co chtěl, tapetu dle libosti, každý měl svoje heslo a právo instalace měl jen admin, což jsem byl já - vyřešeno.

A ještě to může zkombinovat s tou rodičovskou kontrolou, nebo jak se to jmenuje a nejenom, že bude mít přehled, co se na tom účtu děje, ale může tam povolit jen programy, co rodiče potřebují a zbytek zakázat.

To máš márne! Čo ste to za rodina , kde brat bratovi zkurví počítač ! Tu je každá rada zbytočná !

Traba ma bratr 4 roky 😂. Klika na kazdy obrazek co vidi.