Zabezpečení bytu - chytrá domácnost?

Dobrý den,chtěl bych Vás požádat o radu. Kupuji byt v přízemí a potřebuji jej zabezpečit. Moje představa jsou čidla na oknech a vstupních dveřích a pohybové čidlo uvnitř bytu. Bylo mi řečeno, že můžu využít například Xiaomi mi smart sensor set. Cena je v pohodě, spíš mi jde o to, že mi přijde toto řešení komplikované, nepotřebuji žádné funkce chytré domácnosti (možná komunikaci s termostatickou hlavicí na radiátoru, ale to nevím jestli zvládá), nepotřebuji chytré osvětlení, režimy apod... Hodí se Xiaomi nebo existuje něco blíže tomu, co mi stačí? Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Porid si neco klasickeho, jednouceloveho, nezavisleho na LAN/WAN, bez pripojeni k Internetu, treba s GSM modulem.MP

Díky za radu, mrknu

Buď jak píší kolegové, přímo set na zabezpečení s GSM. Do Xiaomi které mám doma bych už nešel. Resp šel, ale rozmyslet si jestli v budoucnu nedokoupíš další elektroniku(čističky vzduchu, atd) v kombinaci s nákupy čínských verzí. Pak jsou problémy s párováním. S chytrýma funkcema bych osobně šel do sonoff či přímo Tuya podobného konceptu.

Díky za radu

Pokud je to jen na alarm, tak bych koupil něco jako GD-04K od Jablotronu a k tomu pár drátových čidel.

Georga: GD-04K je user-installable (nemusis mit skoleni / certifikaci....)?DikMP

Ne, je to jednoduché, zvládnul by to i žák ZŠ . Software je na stránkách Jablotronu volně ke stažení.

Každý zabezpečovací systém pozostávajúci z bezdrôtových senzorov a aktuátorov má nulový zabezpečovací efekt. Dá sa vyradiť z prevádzky veľmi jednoducho a lacno (rovnako ako wifi, gsm, gps, diaľkové ovládače od auto-alarmov)...Celé je to len marketingová bublina, ktorá sa snaží ľuďom vnútiť lacné zariadenie s najjednoduchšou možnou samo-inštaláciou, ktoré má v ľuďoch vyvolať falošný pocit bezpečia.

Ono zalezi pred kym to ma zabezpecovat a jaky je presne ucel. Zadna ochrana neni neprekonatelna.

Zkoušel jsem něco podobného se zařízením Fibaro, a nikdy více. Fibaro je relativně drahá značka i komponenty, a přesto to nikdy nefungovalo dle parametrů. Tak jsem to asi po roce vyndal a prodal.A říkám všem zájemcům o podobné peklo, ""strčte si raději levou ruku do mixéru" než trpět něco takového.

pokud to nikdy nefungovlo proč si to nereklamoval ?

aha nic. Takže to fungovalo, jen ty sis to asi představoval jinak co ?

Dnes su vlastne len dve skupiny vykradacov.1. Nafetovany, opity jedinci vo veku vetsinou 14-18 a vykradaju v malych obciach dochodcov2. Alebo vysoko specializovane gangy, ktore maju znalosti a prostrieky na eliminovanie bezpecnostnych opatreni.Bohuzial su informacie o tom na webe tak bohate, ze len blby zlodej si to nedokaze najst.

Spíš zabezpečit dveře a okna + bezpečnostní fólie na skla.Alarm je dá se říci pozlátko viz citace"Gang dál vykrádá domy kolem Prahy stačí jim pár minut"

no minimálně se o tom vykradení hned dozvíš a pojišťovna nebude mít problém platit. Nějakej smysl to má.

Nejprve si ujasni co opravdu potřebuješ a kolik budeš investovat. Google home nebo jiné podobné řešení. Chtít zabezpečit byt bez funkcí chytré domácnosti je nesmysl.

Naopak - bud muze mit spolehlive zabezpeceni, nebo "chytre" kraviny. Mimo ryze teoretickou rovinu se to navzajem vylucuje.

Tak to se hluboce pleteš a nevíš o co jde. V případě narušení prostoru se rozsvítí světla, kamery začnou nahrávat a mobil odesílá zprávu na polici i Tobě. A když použiješ kvalitní dveře a kvalitní zámky, má pachatel velmi ztíženou roli dobrého lupiče. Nehledě ke spuštění zvukového výstražného systému.

Nic z toho neni "chytra" domacnost. Umely to zabezpecovacky uz pred drahnymi lety, kdy frikulini nemuseli zhasinat lampicku u postele jabkofounem. Ale to byste musel vedet, ktera bije aspon ramcove. :o)))))

Rozzuřená tchyně: https://www.zive.cz/poradna/ata-vs-sata-disk/... je také "smart" a hlavně není závislá na zabezpečení el. energie.

Tak zkus si ze zabezpečovačky poslat policii zprávu. Kamery nahrávají stále do paměti a v případě motion detekce začnou ukládat na úložiště. Uloží něco vteřin před poplache i po poplachu. A co uděláš se zprávou o vloupání? Půjdeš někomu vysvětlit, že toho má nechat? Dostaneš v lepším případě klackem po hlavě. Profesionálně to je opravdu něco jiného. A např. v Anglii je standartem zpozdit zvon (nemají sirény ale elektronické zvony) o cca 5 minut. Osvědčilo se jim to. Gangy z východu plynule přecházejí do přistavených policejních aut.Německá norma zase nezná pojem prostorové hlídání. Vše je řešeno pláštovou ochranou. (kontakty na dveřích, zámcích a oknech)

Bez chytrej domácnosti byt hravo zabezpečím. Stačia mreže, bezpečnostné dvere, viacej bezpečných zámkov. Načo mi bude, že mi chytrá domácnosť oznámi, že sa mi tam dostali zlodeji? Tie chytré blbiny nebránia preniknutiu. Takže domácnosť NIE JE zabezpečená.

Tak tak.Jsem to sem psal do vlákna, které bylo smazáno.Základem je zabezpečit dveře. Nejlépe bezpečnostní. Pak lepší nejlépe dvojité kliky na okna a bezpečnostní fólie.A alarm jako doplněk.První banda zlodějů jde na hrubo a jsou během pár minut pryč.Druhá použije vyhození el., jamming apod.