» Poradna » Mobily

Zabezpečení autoservisu - potřebuji poradit

Ahoj, chtěl bych si zabezpečit autoservis a našel jsem tento inzerát. Zajímalo by mě jestli nekdo máte zkušenosti a jak to přesně funguje? Kamarád mi doporučuje webkameru že to mi stačí ale když jsem našel na youtube tento Samsung tak jeho obraz je super a hlavně na něj jde napojit více kamer a příjde mi že je to je celkově lepší než webkamera.https://elektro.bazos.cz/inzerat/130573324/samsung...

Odpovědi na otázku

Úžasné! A co ti na to říká pojišťovna?

Tá je šťastná , že nebudeme musieť nič platiť ! To musí byť nejaký SamoSe? Ale pre policajtov to stačí , aby naháňali zlodejov...

Pojištovna nevím ale policie mi řekla že mohu nahrávat umezí vlastního pozemku a v případě problému jim záznam předat a oni mohou řešit. Pokud budu ale nahrávat ulici tak mohu být postihnut protože neoprávněně snímám prostor který není můj. Takhle jsem to tedy pochopil.

Nezapomeň, že kamerový systém musí být registrován u ÚOOÚ, musí být zpracován provozní předpis a pověřená odpovědná osoba.

Díky za info

Obraz bude super podle toho co na to připojíte za kamery. Aby to za něco stálo počítejte alespoň s Vivoteky cca 6000 ks.Před časem jsem něco takového dával kamarádovi do hospody a dvě kamery, 2TB disk a rekordér vyšlo asi na 20k. PČR i pojišťovna v případě problému normální přístup (ukradli mu za provozu nějaké vybavení). Tohle se mě zdá zbytečně drahý, pokud neplánujete 16 kamer.

Blbost, hlavne vzhledem k cene a neznamemu stavu.Opravdu potrebujes 16 kamer?

Jistěže to je lepší, než webkamera. Ale je to jak s kanonem na vrabce. Je to drahé jak prase a 16 kamer fakt nevyužiješ. DVR pro 4 kamery se dá koupit pod 2000.

Nemáš odkaz? Mě v prodejně na zabezpečení nabízeli věci za cca 18 az 30tis. Nevyznám se v tom ale určitě potřebuji 3 kamery na dílnu a 2 na parkovací stání s tím že asi 2-3 kamery bych použil ještě na pozemek.

Jenže za těch 18-30 ti to nepochybně nabízeli jako komplet i s kamerami. Tady máš jen nahrávací krabici.

To máš pravdu ale problém byl ten že ty kamery podle prodejce nebyli schopný večer snímat obraz tak aby byla vidět SPZ na cca 15metrů.

tak to si kup Hubblov teleskop potom. V tvojej cene ziadna kamera na trhu nebude vnoci na 15m vidiet spz.

U kamer s IR a snimanim RZ je ten problem, ze ta znacka ma brutalni odrazivost a na kamere sviti jako jedna presvicena plocha. Pokud RZ v noci ta IR z jineho uhlu nez je kamera. Na snimani RZ se delaji specialni kamery co jsou pro to vhodne.

Jinak mám pocit hraničící s jistotou, že "tazate" si sem jen přišel zviditelnit vlastní inzerát

ANO

No já mam dílnu na pozemku baráku takže klidně využiji více než třeba 5 kamer. Pokud bych v budoucnu vytvořil si sklad dílů tak použiju další kamery. Cena je podle mě dobrá když to srovnám s tím co mi nabízel jeden prodejce.

I kdybys využil 7, tak je blbost kupovat takovou předraženou pixlu pro 16 kamer.

Okolo 10 bych jich využil ale 16 je moc. No ale mě nejde o to jestli to má přípojku na 16 nebo 30kamer ale spíš o to jestli někdo má již zabezpečený prostor a případně mi doporušil co koupit v této cenové relaci. Nové je vždy lepší než použité ale příjde mi to že za ty peníze dostanu hodně "muziky"

Hodně dobrý! Díky

Mám to ověřené, montuju to už téměř 10 let

Odkud jsi? Já jsem z K. Varů. Pomohl by jsi mi případně s montáží?

Ty jsi dobrý, na anonymní poradně si domlouvat meloucháře Na takové věci jsou firmy, které se tím zabývají. Podívej se na nějaké firmy nebo OSVČ ve tvém okolí.

Tak především je to kolenovrt, má autoservis v hodnotě statisíců až milionů (teda pokud to není jen nějaká větší garáž), navíc mu tam stojí opravovaná auta za dalších pár desítek a víc tisíc a chce ušetřit pár tisíc na zabezpečení.

Proč by měl být autoservis v hodnotě milionů?? V dílně mám jeden zvedák a jámu a vybavení je v hodnotě cca 100tis protože jsem vetšinu koupil od velké společnosti která měnila vybavení. Ano je to velká garáž nějak nemám peníze na to abych si postavil přímo nový servisní barák jako to má třeba Autokelly. Proč bych chtěl ušetřít na zabezpečení? Chápu že ty si asi tisícovkama zapaluješ cigarety ale já mam ted pokles zákazníku a jelikož funguji na vetší vesnici tak nemám tolik zákazníku jako třeba servis v Praze. Dodělal jsem ted přístavbu pro sklad pneumatik a nemám na to koupit za 50tis zabezpečení.

Proto bylo dost zvláštní, že jsi našel zrovna takovou šílenost za 16 tisíc

Prodává to za 15 a nechal by to podle telefonu co jsem řešil i za 13.5tis. Mě jde o to že v tomto roce využiju určitě 10 kamer pro objekt. Pokud se v průběhu roku zvednu tak využiju v budoucnu možná 3 další kamery. Jelikož se v tom uplně nevyznám tak jsem chtěl poradit jestli do toho jít nebo ne. Vím že jsi poslal odkaz a hned jak budu doma tak si vše důkladně prohlídnu.

To bys mohl pochopit z mé přezdívky, že jsem trošku z dálky

Sorry já jsem tu přezdívku sice přečetl ale vůbec mi to nedošlo.

Ty se montuješ do všeho, to víme.

Lol, takze vice mene nabizis neco podobneho, jen o level mene. Za obdobnou cenu.

webkamera je hovadina - k něčemu ji musíš připojit a zprovoznit k tomu nějaký SW... To už by menší prasečina bylo použít takovou tu domácí kameru, co dělá třeba Xiaomi apod. Ale lepší bude rovnou něco na zabezpečení.

Ta pixla predrazena neni. Je to Specializovany NAS + POE swich. Si to spocti a neplacej blbosti.Koukni kolik stoji NAS pro 4 disky.

Já právě koukal kolik stojí v testu tyto zařízení (test byl myslím z Anglie a z roku 2016) a byla to raketa a takhle cena mi přišla dobrá a co vím tak prodejce má i nějaké kamery ale ty jsou použité ale to by nevadilo. Čekám až mi pošle co to má za kamery.

Ano je to stare zarizeni, dneska jsou ty zaznamovky levnejsi a vykonnejsi. Treba ten nahore uvadenej Hikvision.

Je to relativni, levne jsou treba Reolink, ale jak je to kvalitni z dlouhodobeho pohledu to netusim. Za cca 20k to mas i s 8x 4K kamerou a taktez moznost rozsioreni na 16x POE + pripadne dalsi pres WiFi.

Nedavno jsem viděl jak nějaký majitel restaurace měl natočené, jak mu ji někdo polévá nějakou hořlavinou a zapaluje. Tomu člověku nebylo vidět do tváře. I kdyby mu bylo vidět do tváře, i kdyby ho policie našla a zadržela, i kdyby byl usvědčený že to podpálil, i kdyby byl při penězích a mohl vytáhnout z kapsy cenu nové restaurace včetně ušlého zisku a dalších nárokovatelných položek, (všimněte si kolik je tam kdyby a každé z nich je příliš málo pravděpodobné) pochybuju že by majitel o takovou zkušenost stál. Slovo "zabezpečit" znamená že ta věc je v bezpečí a né že v lepším případě znáte xicht toho co ji uhradl. K autoservisu bych pořídil plot, za plot psa který ví že hlídá a kamery jen jako doplněk.

Neexistuje zpusob jak neco dokonale zabezpecit. Vzdy je nejaka relativne jednoducha metoda jak obejit skoro cokoliv.

Taky existuje relativně jednoduché přemýšlení zlodějů, jestli se jim chce věnovat úsilí k překonání oné ochrany. Pokud v tom servisu není něco unikátního, co někdo prostě musí mít a nemůže bez toho spokojeně žít a jinde to nemají, bývá pes jedním z těch prvků zabezpečení, do jejichž obcházení se zloději příliš nehrnou. Taky to nemusí být metoda jediná. Ale kamerový systém samotný nic nechrání, pokud tam nesedí ještě hlídač co na ty kamery kouká a je schopný reagovat, když uvidí něco co vidět nechtěl. Jinak v lepším případě jen pomáhá minimalizovat následky takové chybějící ochrany. Plot je ochrana, Dobré dveře okna a zámky jsou ochrana, pes je ochrana, Alarm nebo klidně i ty kamery, pokud umí samočinně vyhlásit poplach, jsou ochrana, ale jen když je dostatečně blízko někdo, kdo na to bude reagovat. Jinak řvoucích blikajících bedýnek jsme už všichni viděli dost a skoro nikdo na to nereaguje. Jak by taky měl reagovat, když z budovy se řvoucím alarmem odchází nějaký člověk a něco nese? Maximálně si jej vyfotit. Nejlepší ochrana je kombinace několika ochran a samozřejmě obejít se dá všechno.

Takže jako budeš mít natočené ve Full HD jak si zloděj v klidu všechno ukradne? Nebylo by lepší zloděje vyrušit nějakým alarmem?

Alarm už tam mám je napojený na plot a dveře včetně oken

Nektere kamery muzou i houkat nebo pres ne lze na zlodeje zacit i mluvit atd.

Jestli to atd. nezahrnuje "lze na zloděje začít i střílet" tak se taky přes kamertu zloděj může majiteli online i vysmát. Kamera zastaví jen někoho kdo není dost oprsklý.

Tak jsem ho vzal za tu cenu jsem už pak neváhal.