» Poradna » Web a internet

Zabezpečené vlákno?

Ahoj všem,měl bych neobvyklý dotaz na sdílení souborů.Jsem studentem VŠ a potřebujeme vybrat správné umístění kam vkládat společně soubory /zápisky z přednášek , vypracované otázky atd./U kamarádky skupiny tento proces probíhá přes server Ulozto.cz, kde mají založený účet, znají k němu všichni dotyční přihlašovací údaje a mají soubory jen pro sebe. Účet už mají dlouho a je tam několik ročníků dohromady a v poslední době se jim rozmohl problém, kdy jeden z členů začal soubory mazat. Vzhledem k tomu, že je tam větší počet studentů, kteří tam chodí, tak není pachatel identifikovatelný.A můj dotaz proto zní - kde založit podobný účet, aby to bylo ale zároveň chráněné na různé permissiony pro dané usery = aby mělo jen pár lidí oprávnění na mazání souborů?Díky moc za tipy a doporučení,Herbert

Odpovědi na otázku

A co začít používat gitlab.com? Tam jejich wiki, a git by asi odpovídal požadavkům

Ahoj,díky za odpověď. GitLab jsem neznal a vypadá moc pěkně, jen mě zklamalo, že je to zpoplatněné. Pokud bych na tom potřeboval dělat pracovní věci, tak bych s tím neměl problém, ale kvůli škole platit měsíční poplatky není třeba. Každopádně díky za tip!

No zadarmo by to taky jít mělo, ale netuším jaké tam jsou omezení. Doporučuji nastudovat

Zdarma to jde na 30 dní - na zkoušku, co jsem se dočetl.

Gitlab FREE 0USD 2,000 CI pipeline minutes per group per month on our shared runnersUnlimited private projects and collaboratorsToto jsi četl?

Máš pravdu, přehlédl jsem že se jedná o free trial GOLD verzi..

Nejak jsem to nezkoumal zda tam jdou nahrat materialy i soukrome pro skupinu, ale zkus mrknout https://www.primat.cz/

Ahoj, díky za tip. Zde již účet mám a nahrát tam soubory soukromě se mi nepodařilo.

google disk

je fakt, že Google Disk mi asi přijde jako nejsnazší cesta. "veřejnost" dostane sdílecí odkaz na složku s přístupem pouze ke čtení a "nahrávači" budou přizvání ke spolupráci přes Google účet - tj. dostanou vyšší práva.Samozřejmě to znamená, že "nahrávači" musí mít všichni Google účet.