Za kolik prodat 3 roky starý PC s R5 3600 a RTX 2060?

Dobrý den, napadla mě tahle stránka a řekl jsem si, že tu budou zkušenější.Mohli by jste mi prosím poradit jakou aktuální cenu by mohla mít tahle PC sestava bez monitoru O počítač jsem dobře pečoval a pravidelně vyfukoval prach z počítačové skříně, zdrojů a ventilátorů u grafiky :) Prostě tam kam se bez poškození dostanu a může se dostat prach Stáří jsou 3 roky a jeden měsíc.https://www.czc.cz/fl4kkfm3sejtsblkrclf7isah... Děkuji moc a přeji hezký den//"Pomoc s něčím" tu potřebují všichni, pište konkrétní titulky!//

Odpovědi na otázku

Za 3x máslo a plato vajec to teď všichni chtějí

Kdybych vše kupoval nové tak:CPU - 2.390,- Kčzákladní deska - 2.069,- Kčpaměť - 1.399,- Kčcase - 1.236,- Kčgraf. karta - 10.090,- Kčdisk - 1.023,- Kčzdroj - 1.299,- Kčmonitor - 5.190,- Kčdále asi k prodeji licence Windows + klávesnice a myš?Celková cena bez Win + periferií je 24.696,- Kč - to je cena nového PC za nynější ceny - tedy + -Prodejní cena by mohla být tak 40 - 60% ze základní ceny - tedy pokud najdeš kupce - cena může být vyšší, ale i nižší.

Od 1 koruny na aukru a uvidíš na kolik to vyleze

Prodat ji můžeš přesně za tolik, kolik bude někdo ochotný za ní dát, ani o korunu víc Ojeté počítače nemají žádné "aktuální" ceny, neexistují na to žádné tabulky a ceny podobných sestav se můžou běžně lišit o desítky procent. Takže si najdi podobné sestavy, klidně si k tomu přihoď 50% a uvidíš. Pokud na prodej nespěcháš, můžeš dostat víc.

Mě by to tedy bylo líto prodat, proč tam prostě nekoupíš 5xxx Ryzen a RTX3070 a nepoužíváš to dál... pokud ti to nestačí jak je to teďPC je přeci modulární, TO je jedna z jeho zásadních výhod. Jako koupit nový počítač, a za tři roky ho prodat za 50% tržní ceny (to znamená třeba 35% původní nákupní ceny) - to je podle mě na hlavu postavené...Ale pokud jo, tak jo. 8-10tis za to možná dostaneš. Pokud prodáváš za účelem získání peněz na něco úplně jiného, respektive nechceš jen upgrade, tak to je něco jiného.

Z těch všech odpovědí mi ta vaše dává asi největší smysl. Je škoda to prodat když to jde jen upgradnout, i když peníze by se mi teď taky hodili ale asi to prodávat nebudu 8-10 tisíc je málo mi přijde. Nechce se mi věřit když pořizovací cena byla už si nepamatuju přesně ale 30 tuším a s monitorem 35 tisíc.

tento pocitac nepotrebujes nijak upravovat, na FHD hranie je uplne dostacujuci. Takze to treba este rok, dva pouzivat a potom upgradovat, alebo predat. Predavat to dnes ako je nieje idealne, lebo toto je dobry PC, bez zaruky = neoplati sa kupovat za tolko, za kolko sa oplati predat.

Asi to udělám jak říkáte jen koupím jiný monitor nejspíš, protože přestávám na PC hrát a ještě mám v záloze herní notebook, který jsem kupoval kvůli zahraniční misi.https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_5_15... 1TB SSD + jsem upgradoval na 32 Gb RAM z původních 16.Aktuálně vše používám ani ne tak na hraní jak filmařinu.

tak predaj ten notebook. Na hry to ma nizsi vykon, hreje a huci to.

No tak dobrá, ceny klesly. A hlavně to, abys prodal počítač jako celek musíš potecionálního kupce nějak motivovat a tu motivaci vidím jedině v nízké ceně.Chci říct, vždycky bude mít ta sestava větší hodnotu pro tebe, než pro někoho, kdo jí nikdy neviděl, neví v jakém je stavu, možná ji ani nechce a dělá to jen jako spekulativní nákup.Pokud to PC není úplně out, popíral bys zásadní výhodu složené sestavy tím, že ji chceš vystřelit jako celek. Vyměň jeden či dva díly a funguj dál. Je to modulární, není to book.

Co znamená modulární prosím, že se dá upgradovat ?Asi to udělám jak říkáte jen koupím jiný monitor nejspíš, protože přestávám na PC hrát a ještě mám v záloze herní notebook, který jsem kupoval kvůli zahraniční misi.1TB SSD + jsem upgradoval na 32 Gb RAM z původních 16.Protože vše používám spíš na filmařinu jak na hraní.https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_5_15...

Vojto začínám se ztrácet? Chceš to na filmy a chceš to upgradovat?A na hraní máš book????Tady by mi začalo dávat smysl, že to chceš celé prodat - protože máš book.a ten snad umí přehrát i ty filmy ne?Zkus mi to osvětlit pls.

On asi myslí spíše na tvoření těch filmů, tam je nezaplatitelná diskrétní grafika, akceleruje to decode i encode, akceleruje to například trackování objektů na scéně pomocí akcelerovaného modelu umělé inteligence, pomáhá to s různými aplikovanými efekty atd.Nicméně na filmařinu má špatný laptop i monitor, pro práci s videem chce barevně co nejpřesnější displej, alespoň 10bit panel s co největším barevným dosahem, který podporuje skutečné HDR aby mohl gradovat i HDR obsah, takže něco co umí HDR10 nebo lépe HDR10+ a také DolbyVision, má to 100% DCI-P3 barevný rozsah, má to ideálně true black a jas má alespoň 500-600 nitů při HDR... A pokud nechce dělat jen FHD ale 4k, tak by byl fajn i 4k displej minimálně ať to video vidí v nativním rozlišení.Ale takový displej je potřeba i na konzumaci takového obsahu. Dnes HDR10+ a Dolby Vision certifikované, 1000 nit, 12 bit displeje člověk najde v čínském mobilu střední třídy (Xiaomi)...

Jestli ty nejsi tak trochu z profesionálního kraje pro změnu :)

Mohl bych Vám prosím napsat na email nebo někam jinam a pobavit se o tom s Vámi ? Vypadá, že mojí problematice dokonce rozumíte víc než já sám zatím :D

Notebook jsem kupoval kvůli zahraniční misi abych na něm hrál, protože jsem se ještě nevěnoval tvoření videí.A teď když jsem doma se zlomeným kotníkem tak využívám spíš notebook, protože jsem si na něj i víc zvykl.Tak přemýšlím jak celou situaci vyřešit, protože kolega z práce si chce pořizovat PC a o ten můj by měl teoreticky zájem tak nevím jak to mám udělat jestli prodat nebo ne. A než bych koupil komplet nový PC primárně na tvorbu videa tak využívat notebook, který na tu tvorbu asi zatím stačí.

V tom případě ok, TOHLE je důvod k prodeji PC. :)Celé to znělo tak, že chceš na PC lépe hrát hry. Video se řešilo až poté.

Ono je to těžké, cena kterou si zaplatil nikoho nezajímá. I kdyby si za to dal 100k nebo si to dostal třeba jako výhru v soutěži zadarmo. To je tvá věc, při prodeji hraje roli jen to kolik ti dá kupující.Tady jsi na diskuzi kde lid HW rozumějí, ví co kolik stojí a jak vhodně vybrat komponenty aby to mělo smysl, výkon a stálo to v rámci toho výkonu málo.Ty máš například SDčko s 512GB co stálo 17 stovek, ale dnes třeba na Alze za necelých 16 stovek koupíš kvalitní SN570 s 1TB kapacitou. 500GB disk je za litra, takže když tisícovku stojí 500GB SSDčko, tak ti nikdo za to tvoje ti tady nikdo nenabídne ani tisícovku ale 5-7 stovek protože to je aspoň motivující částka.RTX3060 jsem v bazarech viděl nabízet za 6-7 tisíc, to že před rokem ta grafika stála k 20 tisícím nikoho nezajímá.Stejně tak paměti, třeba minulý týden jsem koupil o něco parametrově lepší (latence) 16GB kit za 11 stovek, takže víc jak 7-8 stovek za RAM prostě čekat nejde. A je jedno že třeba v roce 2018 jsem kupoval parametrově horší RAM za 5 tísíc, nebo před dvěma roky za 3,5 tisíce. DNes to máš nové jen lehce přes tisícovku...Osobně s tou sestavou nevidím žádný výkonový problém - neuvědomuji si že bys psal že ti něco nefunguje nebo běží extra pomalu a o kolik vyšší výkon potřebuješ... Sám používám něco podobného (10400F+3060ti), měl jsem možnost to dát synovi a sobě koupit něco výkonnějšího (CPU...) ale i to co mám má dostatek výkonu na všechno co potřebuji. R3600 je výkonem v zásadě stejné CPU

Děkuji moc za vysvětlení. S počítačem problém není žádný jako takhle jen mám záloze ještě výkonnější notebook a spíš se teď orientuju na multimediální práce jak hraní her.https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_5_15... Ale dávalo by smysl jej nechat a třeba rok ještě používat. Pak za pár stovek prodat některé komponenty a koupit lepší + bych chtěl jiný monitor co by byl vhodnější na multimediální práce.A jestli jde ve finále jen o to aby se pak vyměnil procesor, grafická karta a případně ramky tak to tak udělám jen ať se mi s tím líp pracuje jak hraje.

Monitor si kup jaký chceš dle svých preferencí, pokud nehraješ hry, nemá to nějaký vliv na výkon.Pokud filmy stříháš a z nějakého důvodu ti nestačí stávající procesor, je to v procesoru, ten je potřeba vyměnit.

Multimédia, jedno i druhé je OK, byť na práci s videem jednoznačně preferuji Intel procesor kvůli integrovaným grafikám.Když na tvé počítač pustíš H265 12 bit footage jsi v háji, ani 10 bit 4-2-0 nebo 4-4-4 (teď fakt nevím) RTX30xx řada ani integrované grafiky AMD (v laptopu pokud jde aktivovat) neumá akcelerovat 12bit a část 10 (i 8) bit H265, takže jakákoli práce na timeline bude otřesný zážitek protože to celé bude muset dekódovat procesor, představi si že stříháš multicam, kde máš desítky neli stovky klipů 4-8k footage, leckdy i několik v najednou a třeba mezi nimi děláš prolínačku pomocí maskování objektů akcelerovaného AI.Intel od 11. generace u Xe grafik umí decode i encode H265 8, 10 i 12 bit ať 4-2-0, 4-2-2 tak 4-4-4...Ale není práce s videem jako práce s videem, já si bez problému nastříhám 4k HDR10 video s několika klipy na timelině v tabletu nebo telefonu a počítám že práce s tím bude lepší než na mém 6 jádrovém desktopu a 12 jádrovém laptopu. Ale u mě je to jen o poskládání klipů, pár přechodech, možná nějaká barevná korekce.V každém případě na práci s videem chtěj pořádný displej, 100% DCI-P3 barevný rozsah, ideálně chceš disple který umí pořádné HDR - HDR10, HDR10+, DolbyVision (nejlépe certifikované), cheš aby to byl alespoň 10 bitový panel (12bit panely najdeš v mobilu střední třidy), cheš aby to mělo co největší kontrast, ideálně true black, což znamená nějaký displej s local dimming (mini led, oled) a pro HDR je samozřejmě nutný i potřebný jas. Dnes i levné laptopy mívají 550-600 nitů peak HDR jas, kvalitní monitor na video bude mít ideálně aspoň 1000 nitů (profi grading HDR se dělá klidně na desetinásobný jas). Takže takový pokud to myslíš vážně tak parametrově podobně Apple XDR Pro displeji, samozřejmě pro Windows chceš spíše něco od Asusu, který má nějaké Art displeje, výhoda je že jsou i o pár desítek tisíc korun levnější než displej od Apple. Když chceš Ukázat celý příspěvek

Když už vymění grafiku a CPU, tak za CPU s grafikou dá kolem 20 tisíc. To bych se na upgrade vykašlal, to staré posunul v rodině/prodal a koupil komplet nové. Však v tom kompu nemá vůbec nic co by bylo něco speciálního a mělo nějakou vyšší hodnotu (třeba 2TB+ SSD, velkou 32GB+ RAM, titanový/platinový zdroj, nějaký designový nebo specifický case třeba Obsidian D1000...)

A proč by dával za grafiku a CPU 20tis? Jste z drahého kraje co?

Ty koupíš nový Ryzen 5000 řady s RTX3070 za nějak výrazně nižší částku než 20 tisíc? Mohu vědět kde? Nějaký Ryzen 5000 řady, počítám že to nebude nejlevnější model, bude řekněme 5, grafika cca 15.Nebo máš někde procesor třeba za 2 a grafiku za 10? Novou, ne bazarovou...

Jako za grafiku 15? Dneska? Proč? dyť na tom nakonec nechce ani hrát.

Bez monitoru bych to prodal tak za 2-3 tisice.

Ses pos.ral v kině? Jinak v pořádku? Jenom ta grafika má cenu 5-6 tisíc.

Ok, to beru! Kde a kdy se pro PC zastavit? Nebo mi ho poslete na dobirku?

Když mi nabídnete 20 tisíc tak je váš :D protože se mi podařilo najít kupce za 15tisíc. :D