» Poradna » Ostatní

Za kolik by se dal tento PC prodat?

Dobrý den, už nějakou dobu mi doma nečinně leží stolní počítač. Chtěl jsem se zeptat, na kolik byste ho dnes asi nacenili? Nesnažím se z něj vytřískat maximum, naopak bych jej chtěl prodat za normální cenu, abych byl spokojen jak já, tak i kupující. Jedná se o tento PC:https://www.euronics.cz/stolni-pocitac-hal3000-tr... Děkuji

Odpovědi na otázku

CPU nemá ani na Pentium G5400 a ešte má skoro 2násobné TDP. 400W Čiftek nič moc. Doska nemá USB 3.0? Má to len IGP, takže na hranie veľmi nie. FM2 by som osobne nikdy nekúpil

Zkus najít, za kolik se něco podobného prodalo na aukru. Vím, že jen 5800K + deska se tam prodávají cca za 1500,-. Když k tomu připočtu tu omáčku okolo (RAM, HDD, bedna, OS atd.), vychází mi něco kolem 4000,-. Zda ti je někdo dá, ale nevím. Na druhou stranu, pokud na to nechvátáš, klidně to vystav za 5-6k. Kupcům dělá dobře, když tě "ukecají" na cenu, za kterou jsi to chtěl reálně prodat. Já osobně bych ti za to dal maximálně do 3000,-. Ale já nejsem člověk, kterého ty hledáš.

Udělej dobrý skutek a věnuj to nějaké škole nebo dětskému domovu

Zkus prvně nahodit za 5 tisíc a když se nikdo nepřihlásí tak sraz o pětikilo. Budou Vánoce a tento stroj by někdo mohl chtít třeba pro caparta.

Reálně 4200 až 4700 Kč, víc ne.

ZD 800 KčCPU 900 KčRAM 900 KčHDD 700 KčDVD 200 Kčcase 200 Kčzdroj 200 Kčmyš 100 Kčklávesnice 100 Kččtečka 100 KčWindows 500 KčCELKEM

Ja bych za to dal.maximalne 1000Kc. Ale treba za to da nekdo vic.

Na výši ceny jste všichni strašně bláhový.Odpověz si sám kolik by jsi za ten starý pelech zaplatil. A to ten počítač znáš.Počítač je elektronika, která obecně rychle stárne. A stárne mnohem rychleji morálně než technicky.Nikdy soudný si nekoupí starý počítač, protože pro většinu lidí mají největší cenu data které si uživatel vytváří. Takže já bych to nikdy nekoupil, a tím myslím za žádnou cenu a ani za tu "tisícikorunu", abych pořád přemýšlel nad tím, že musím zálohovat denně data, protože se to může rozsypat kdykoliv, na to se vykašlu.Proto vznikly aukční servery (aukro/ebay) to je jediný etalon který ti řekne skutečnou cenu, tam se ptej!!!

Nikdo, kdo zná "výhody" starého socketu FM2, by to jen tak nekoupil. Ale nikoho takového nehledá. Lidi utrácí za starý HW neuvěřitelné částky. Na tom se nic nezmění.A za litr to klidně koupím hned. Klidně i za dva. Protože to obratem prodám za víc. Naprosto bez problémů.

Hodne stesti, za me ma cenu maximalne disk (500) a pamet (400). Ostatni je elektroodpad. Ale treba mas v zaloze nejaky tukany co by za to dali majlant. Popravde v tomhle Aukro celkem dobry. Treba na Letgo je takovyhle srot neprodejny ani po dilech i za tu moji tisicovku.

Místo domněnek zde koukni:https://www.ebay.com/itm/OFFICE-OR-GAMING-SFF-... Být tím prodávajícím tak porovnám ten jeho počítač s tímto a pak se zamyslím za kolik mohu prodat. Jasně že je to v USA, není tam DPH, ale on ten prodávající taky nebude vyčíslovat DPH, není to podnikatel. Jde pouze o přímé porovnání počítač - počítač.A vyvrácení zažité myšlenky, že na starém křápu se dá něco vydělat.

přijde mi vhodnější to porovnávat s podmínkami v ČR - tj. s Aukrem. Ceny elektroniky v USA jsou někde úplně jinde a daně ap. s tím taky pěkně zacvičí.

ale vždyť to odpovídá co se tu naceňovalo - kolem 4500. Daně bych do toho nemíchal, ty jsou pro bazarový prodej na e-tržišti nepodstatné.