» Poradna » Mobily

Za 5 minut se vybíjí baterka mobilu (Blackberry Classic)

Mám telefon Blackberry Classic, je starý asi 5 let. Včera jsem zaznamenal, že se mi extrémně rychle vybije baterka ze 100 % na 0 - asi za 5 minut. A také asi za 5 minut se nabije z 0 na 100 %.Vůbec nezáleží jestli telefon používám, i při úsporném režimu mi poklesl stav z 30 % na 1 % okamžitě.Myslel jsem, že mi jen začal blbnout indikátor baterky, tak jsem resetoval telefon do továrního nastavení a znovu nainstaloval. Jenže i po reinstalaci se indikátor baterky chová stejně, baterka se vybíjí do 5 minut (a po zasunutí kabelu do PC za 5 minut nabije).Zajímavé je, že extrémní pokles stavu baterky proběhne, i když je telefon připojen kabelem k PC a nabíjí se - klidně během okamžiku poklesne o 40 %.Neumím si to vysvětlit.Myslíte, že může být příčina v baterce?Nikdy jsem se s takovým abnormálním chováním telefonu nesetkal, mám doma 3 staré telefony, jednomu je 20 let a i u toho dvacetiletého telefonu se sice baterka rychle vybije řekněme v řádu hodin, ale to musím telefon používat.https://ibb.co/dJpXvFghttps://ibb.co/GHjXHjphttps://ibb.co/9h7P6dM

Odpovědi na otázku

Co řešíš ? Baterka je v háji. Kup novou.

za 5 let nejspíš prostě zdechla baterka.

Kolko si ocakaval zivotnost baterie, 10 rokov?

Možná se tomu budeš hrozně divit, ale představ si, že po pěti letech normálně odešla baterka

U neho je to asi novinka.....

Nebýt tebe, tak to normálně člověku nedocvakne. 😀

Někomu evidentně ne...

Buďto je trop baterka, nebo se systém částečně kousl. Poznáš to podle toho, jestli je telefon horký. Pokud je horký, tak tam něco běží a žere elektřinu. Pomůže vypnout a zapnout, popř. aktualizace.

Tohle není systém, jasná baterka

Blackberryna mi leží přede mnou na nabíječce, tak asi vím, co se jí může stát. Nebo ji také používáš?

Rozhodně němuže SW způsobit, že se baterie nabije za 5 minut a ani že by se za 5 minut vybila. Ani v nejvyšším zatížení (kdyby se zacyklila nějaká úloha) nemůže procesor mít ani zdaleka takový příkon, to by okamžitě shořel

Zrejme maji pravdu baterka dodelava.Stara 5 let do Nokie C2 mi vydrzi pul hodiny volani, 2 ks novych hodinu. V ntb 10 let starem po 7etech vydrzela sotva 20 minut. Dnes udrzi max 5 minut, pri vypadku proudu ze site, po minute ho dava do rezimu spanku. V Androidu mi zacala zlobit po 2 letech. Ted ntb i mobil a An. zapinam jen kdyz si chci z nej neco vzit.Neres to a kup novou baterku

Baterie je kaput. Vzhledem k tomu, ze i nabijeni na 100 % trva 5 minut, tezko to bude SW zavada, jak tady soudi nekteri... Kazdopadne ji radsi uz nenabijej, abi ti nebouchla do “ksichtu”

... aby ...

Bude to pravdepodobne baterka. Kdyz mi posles do mailu svou adresu, poslu ti postou jeden nebo dva kusy BB Classic, co se mi valeji v supliku. Treba ti nejaky servis ty baterky prohodi.

Pardon, neuvedomil jsem si, ze jsem to psal z mobilu neprihlaseny. Pokud tuhle diskusi budes jeste nekdy cist, tak ted je u meho jmena odkaz na stranky, kde mam napsany email.

Muze zlobit krom unavene baterky i konektor nabijecky v mobilu, nejde tudy šťava a proud dodava jen baterka Na jednom starsim Androidu mi to dela, musim koncovku v mobilu podeprit takze pouzivat jej zapojeny v siti nemuzu. Mam za to ze dobijenim a uzivanim jsem si ho po...

To urcite nie, ak by bol chybny konektor, potom by nenabilo bateriu za 5 minut.

To by člověk nevěřil jaká diskuse se tu rozjede kvůli jedné, evidentně vadné, baterii...

Protože se tady spousta lidí nesmyslně snaží hledat příčinu bůhví kde, jen aby se nekonstatovalo to nejjednodušší, že po pěti letech evidentně odešla baterka Je pravda, že v některých případech to není jednoznačné, ale tady podle toho chování není vůbec co řešit, je to baterka.

Presne! A dokola vedou nejake keci o softwaru a konektorech... rozumbradove...

A na tu nejednoznacnost se da poukazat. Jasne ze nebudu popirat vadnou baterku po 3 letech natoz po 5. Jen kdyz tazatel zmini (l) v tele dotazu i vybijeni kdyz nabiji potvrdim mu tuto moznost z vlastni zkusenosti. Tim neobhajuji schopnost baterie dobre pracovat. Ma to holka za sebou uz ji .....

Všem děkuji za rady.Špatně jsem se vyjádřil - telefon normálně funguje, i když se "vybije". Pouze indikátor baterky během 5 minut poklesne na 0. Telefon se ale nevypne.Toto chování jsem zaznamenal u svého Blackberry tento týden poprvé po 5 letech. U 20 let staré Nokie toto abnormální chování nezaznamenávám. Proto jsem si nejistý příčinou, problém asi nemusí být nutně v baterce.I při nule normálně telefon používám, telefonuji, mám zapnutá data. Ač není telefon připojený kabelem k PC, indikátor baterky skáče mezi 0 a 5 %, ale vyskočí třeba i na 10 %, pak zase poklesne a zase vyskočí.Baterka je chladná, nehřeje.Použil jsem i jiný nabíjecí kabel (nabíječku nemám, jen kabel do USB a nabíjím z PC, takhle nabíjím všechno, i tablet a druhý mobil).Dnes jsem učinil pokus - ráno jsem vysunul z telefonu nabíjecí kabel a už nějakých 10 hodin v kuse mám zapnuté všechny aplikace, data, Wi-Fi, jede mi nahlas Youtube, jas displeje je na maximum, zapnutí polohy atd. Indikátor baterky spadl na nulu už před 10 hodinami, ale telefon stále jede. Baterka trochu zteplala, ale to je při maximálním používání telefonu (10 hodin zapnuté video) normální stav.Telefon jsem během tohoto týdne resetoval do továrního nastavení a znovunainstaloval, mezitím i několikrát restartoval, několikrát jsem vypnul telefon a nechal třeba 3-5 hodin vypnutý. Prostě všechno v telefonu funguje, kromě indikátoru baterky. Proto jsem zmatený, jestli přece jen nejde o chybu indikátoru.Jirka Vejrazka: Děkuji za nabídku. Nemám problém koupit novou baterku, ale zatím řeším, jestli to není zbytečné a jestli nedělám něco špatně (asi ne, problém se objevil nyní po 5 letech a telefon jsem resetoval a znovuinstaloval, vypínal, restartoval, nic z toho nepomohlo).Pokud se většina shoduje, že je problém v baterce a nikoli v Ukázat celý příspěvek

Má to jednoduché vysvětlení, baterie má zvýšený vnitřní odpor, přestože kapacitu drží.

Si děláš srandu ne ? Jasny že je baterka v háji !!!!

Taký istý mobil, ten istý problém - baterka kaput aj za 2-3 hod od 100% nabytia, paradoxne napriek tomu sa s 0% dalo volať resp. prijmať hovory. Pomohla výmena baterky - bežím ďalej k mojej spokojnosti už zase cca 3-4. rok.A popisovaný problém nerieš - mobil je na volanie , nie na lúštenie detektívok, prečo tak funguje ako funguje.Choď radšej na pivo/za kočkou/do lesa

Každý kto tu tvrdí, že pomôže uvedenie to továrných nastavení je na mozog. To si už taký vypatlaný, že nedokážeš pochopiť, že ti zdochla baterka? Máš ešte vôbec mozog? Alebo si iba troll, čo sa hraje na debila?