Z USB portu jde elektřina ale nefunguje

Zdravím, na starším počítači mi občas nefungují 3 USB sloty ze 4. Respektive, když do nich něco zapojí, tak to svítí, takže do toho proudí elektřina ale nefunguje to. Nejdříve to stačilo vypojit z elektřiny a pak to zase fungovalo, teď už nepomáhá ani to.Kdybyste měl někdo nějaké trvalé řešení, byl bych velice vděčný.Děkuji

Odpovědi na otázku

USB konektor (na starším počítači ...USB1.1, USB2) ma styri piny (kontakty).Krajne kontakty su napajanie a aktivne po zapnuti zdroja (nie su zavisle na OS).https://i.stack.imgur.com/VZAci.pngDva stredne kontakty su datove. Pre spravny prenos dat cez USB, treba funkcny operacny system, ale aj spravny ovladac radica USB.Neuviedol si ani popis PC ani pouzity OS.Problem moze byt hardverovy (hlavne ked sa jedna o stolne PC a predne porty v bedni), problem moze byt softverovy (s ovladacom radica USB).Napis presnejsie udaje.

Je to použité a už to má nějaký ten pátek za sebou. Teď mě jen napadlo, že bych to mohl zkusit rozchodit. Základní deska je M2N-SLI Deluxe. Nejdivnější mi ale přijde, že když jsem to pouštěl na poprvé tak fungoval ten PS/2 slot a jedno USB. Pak to po tom vytáhnutí z elektřiny fungovalo všechno. A teď funguje jen jedno USB.

Trvalé řešení spočívá ve výměně staršího počítače za nový. Ten stávající už to má za sebou. Problém bude v základní desce.

Buď nový PC nebo se podívej na desku jestli z ní nejdou vyvést jiné USB . Případně si dokup USB kartu s do PCI nebo si pořiď USB HUB(ideálně s externím zdrojem) a připoj ho do posledního volného funčního USB.

Jednou z možností je hardwarová příčina: Slabinou konektorů USB je to, že se k sobě mají jednostranně přitisknout dvě plošky. K tomu jsou v plechové obalu konektoru v bedně vyraženy dvě packy, které mají zasouvaný konektor natlačit na dotykové plošky. Bohužel, plech konektoru je velmi (až příkladně) měkký, takže nepruží, packy se ohnou a nepřitisknou dotykové plošky k sobě. Někdy lze jehlou packy znovu vyhnout, ale jako nouzovka občas zabere to, že se plechový obal zasouvaného konektoru lehce skousne, aby se trochu prohnul a přece jenom natlačil plošky k sobě.Není to univerzální rada, ale občas to pomůže.