» Poradna » Mobily

Z telefonu nelze volat ani se na něj dovolat

fyzická SIM v telefonu Huawei. Najednou se z telefonu nedá dovolat, nelze se dovolat ani na něj. Data fungují, příjem i odesílání SMS funguje. Po vložení SIM do jiného telefonu vše funguje. Při vložení jiné SIM do Huawei telefonu vše funguje.Vypadá to, že si jen přestala rozumět konkrétní SIM s konkrétním telefonem, a to pouze pro volání.Nastavení telefonu do továrního nastavení nepomohlo.Nějaký nápad, co může být příčinou?Díky,Jana

Odpovědi na otázku

Obávám se, že nic víc, než to tovární nastavení, už pro to sama udělat nemůžeš. Další krok je, stavit se k operátorovi, popsat problém a nechat si vyměnit SIM. Je možné, že došlo k nějaké aktualizaci telefonu a on si přestal rozumět s tou konkrétní verzí SIM karty. Ani nepíšeš, co je to za telefon, Huawei jich dělá desítky různého stáří a vybavení. Každopádně návštěva operátora je asi nutná.

telefon je Huawei Mate 20 Provýměna SIM karty proběhlaOperátor GO Mobil.

Zaznamenal jsem v posledních dnech stejný problém u Samsungu S9: telefon leží při práci na stole jako posledních pár let, ani nezazvobí, ale chodí průběžně mi SMSky o zmeškaných hovorech. Ani já se nikam nedovolám, ale SMS poslat jde, do e-mailů se dostanu, atd. Takže se to týká JENOM hovorů. Zatím pomohlo přepnout WiFi (když jsem na datech, zapnout, když jsem na WiFI, vypnout) - nechápu, ale něco tak zresetuje a hovory začnou fungovat. že by nějaká minela v Androidech?

Já bych se podíval do nastavení / sítě / preferované sítě. Operátoři vypínali 3G síť. Ale v nastavení telefonu se 3G může zapnout třeba při aktualizaci sama. Tam to tedy přepnout na 2G nebo LTE.

To se týká dat, ne volání a jemu data právě fungují...

Ano, operátoři vypnuli 3G síť, takže telefon se k ní nepřihlásí, tudíž není potřeba to vypínat.

A co stim mám. Dělat abi to fungovalo ?

Ahoj. Mam ted uplne stejny problem s S9. Prisli jste na neco,co s tim bylo? Diky