Z počítače wifi router

Do pc mám klasicky od routeru dovedený ethernetový kabel, dá se koupit do pc něco abych mohl s tohoto pc šířit wifi připojení ?

Odpovědi na otázku

Ano (ale koupit si dedikovaný router a AP za pár stovek je lepší řešení).

dedikovaný router a AP ? Vůbec nevím vocogo

Tretia možnosť je AP a to pripojiť k už existujúcemu routeru a vytvoriť inú sieť, alebo vysielať tú istú (ale za nejakých okolností klesá rýchlosť). Som za 2 routery (na tom druhom vypnúť DHCP)

Krabičku, která se jmenuje WiFi router. Bude mít mnohem menší spotřebu než ten počítač, který by musel být pořáz zapnutý a bude stát skoro to samé jako WiFi karta v počítači.

1. dedikovaný = externý. Router stojí pár Kč ak Ti stačí 1-2 zariadenia a neriešiš či to má 100, alebo 1000 Mb/s2. z PC urobíš AP 2 príkazmi ak PC má wifi kartu:netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=voyager key=heslo1234netsh wlan start hostednetworka vypneš: netsh wlan stop hostednetwork

Aky mas teraz router? Ked je to neco starsie a pomale, tak kup novy router s Wifi.Ked mas teraz dobry router, tak kup AP-cko a pripoj k routru.Je blbost robit z PC distribuciu Wifi signalu. To by si musel mat zapnute PC aby si sa pripojil na Wifi (mobil, tablet ...)

Proč bys měl dělat router z PC, když se hotový wifi router dá koupit? :)