» Poradna » Notebooky

Z ntb nejde signál do monitoru

Dobrý den,mám starý ntb a jakoby přestal jít signál do monitoru. Ntb normálně běží, ale obrazovka je černá. Vzhruba před dvěma měsíci se to stalo, ale po restartu, se to spravilo, nyní nepomáhá ani restartovat, obrazovka zůstává černá. Jaký by mohl být problém a kolik by asi stála oprava?Díky za případnou odpověď

Odpovědi na otázku

Asi odešla základní deska. Nicméně připoj nějaký ext. monitor a vyzkoušej, zda do něj signál jde.Pokud ani tam ne, výměna základní desky se u starého NB nejpíš nevyplatí, pokud vůbec bude k sehnání.

Oprava by stála víc, než cena toho NTB (a děkujeme za napsání jeho typu, takhle se nám fakt "dobře hádá"). Pokud je v háji deska - odpis. Pokud odešel panel - pravděpodobně odpis. Pokud je pryč spojovací kabel mezi panelem a deskou, oprava by ještě mohla jít, ale ne s cenou práce servisáka, muselo by to být samodomo nebo známý za flašku.Nicméně s poslední variantou bych nepočítal, na tu by pravděpodobně nezabraly restarty. Největší tip je ten, že je v háji deska (grafika).

Co to je přesně za ntb? Výrobce / modelPředpokládám že nezobrazuje interní displej , externí monitor jste k ntb zkoušel připojit?Varianty řešení už zde byly popsány.

Děkuji Vám za odpovědi,typ ntb je: acer-travelmate-4601wlmiJeště jsem to několikrát zkoušel - ze šesti pokusů jenom jednou se na displeji vše zobrazilo jak má a potom ta stejná pohádka - pustím ntb - naběhnou základní údaje o ntb a potom je už jen černá obrazovka. Jakoby nějaká součástka odcházela. Ano, zkoušel jsem připojit externí monitor a jen jednou to šlo a to šlo současně i na displeji ntb a pak už to nešlo (to je ten jediný úspěšný pokus). Co myslíte má to ještě vůbec smysl řešit opravu? Dík moc za Vás.

Jeste bych se zkusil zamerit na invertor displaye. Doct casta zalezitost u Aceru. Pokud ne, plati predchozi prispevky....."konecna a notebook odepsat"

"pohádka - pustím ntb - naběhnou základní údaje o ntb a potom je už jen černá obrazovka."Z toho sudim, ze po kazdom zapnuti tam mas logo, alebo post data a az potom tma. To by naznacovalo vadu disku. Malo info. Lebo na zaciatku sa pise, zapnes a tma. Avsak dalej, zapnes, prebehnu zakladne udaje a potom tma.

Ano tak je to přesné, zapnu - proběhnou základní údaje asi během 3 sekund a pak už jen samá tma.