» Poradna » Ostatní

Z nového USB flashdisku USB 3.0 odmítá starší počítač All in One bootovat

 |   |  ChromeOS Chrome 53.0.2785.148

Dobrý den,Používám CloudReady Live na starším flashdisku od Kingstonu 16GB USB 2.0.Není jsem chtěl CloudReady přendat na USB 3.0 flashdisk od Samsungu 32GB. Bios však odmítá z této flashky bootovat ačkoli je vytvořená správně. Respektive ji při zmáčknutí F12 ani nevidím, ačkoli je připojená. Ve Windows běžně funguje. Čím to může být? Mohu to nějak napravit? Ještě podotýkám, že se jedná o starý AiO Lenovo C320. Díval jsem se na updaty Biosu, ale nic jsem nenašel. Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Netuším co tě vedlo k tomu "přendat" to z USB 2.0 na USB 3.0Nedávno jsem někde četl, cituji: "Z důvodu kompatibility se doporučuje použít raději flash disk standardu USB 2.0. (Instalační proces na flash disku standardu USB 3.0 může zastavit instalaci ..... z důvodu nedostupného ovladače. Ovladač pro USB 3.0 by bylo nutné integrovat do ISO.)"Snad to bude pro tebe poučení.

 |   |  ChromeOS Chrome 53.0.2785.148

Děkuji za info, ale mám k tomu pár slov:1. Flashku jsem kupoval především pro kopírování dat z telefonu, páč je OTG.2. Jen mě napadlo se zeptat, páč mi to po startu ukazuje hlášku, že flashdisk je téměř plný, i když tam asi zbývá dost místa. 3. Ano je mi známo, že u USB 3.0 může být problém s ovladači, jen jsem myslel, že to lze řešit.

Nečekej ode mě nějaký detailní rozbor problému. Jenom jsem tě chtěl upozornit. Taky jsem potřeboval před časem udělat bootovací flashdisk a jelikož jsem si nechtěl zadělávat na problém tak jsem použil USB 2.0. Pokud ovšem trváš na USB 3.0, tak pak použij poslední větuP.S. Pořád mi není jasné proč jsi to nenechal na tom USB 2.0

Pokud máš tu flešku správně, tak to půjde - když ji strčíš do USB 2 portu.

"Pokud máš tu flešku správně, tak to půjde..."A to jakože "správně" otočenou? Třeba nápisy nahoru? Nebo jak jsi to myslel? Ale ať už jsi to myslel jakkoliv, vidíš že mu to nejde