Z ničeho nic vše velmi pomalé

Zdravím, mám počítač o konfiguraci:Mobo: Gigabyte S2HCPU: Ryzen 5 2600GPU: Asus Turbo GTX 1070 TiRAM: 16 GB DDR4 HyperX 3200MHzsystémový disk: Crucial BX500 120GBa z ničeho nic začal být počítač velice pomalý, pomalý boot time, když už se počítač zapne tak se mi ikonky načítají i 5 minut atd... věděl by někdo proč prosím? kdyby byla ještě nějaká informace potřebná tak dodám, jen dodám že jsem zkoušel safe mode a tam to nebylo o dost lepší (jen něco málo rychlejší), v task manageru při normálním bootu mi nic nežere procesor ani nic podobného

Odpovědi na otázku

Zkontroluj to SSD, zda je v pořádku.

teď jsem si jen všiml že mi D (disk na většinu her 1TB) jede na 100% a jak přesně mám zkontrolovat SSD?

Minimálně se podívej na stav všech disků přes CrystalDisklnfo:https://osdn.net/frs/redir.phpKdyž tak sem dej screeny obou disků (celé, ať tam kus nechybí).A pokud to jde, zkus ten HDD odpojit, zda se to bez něj nezačne chovat normálně.

ještě odpovím na konec zprávy a jdu na ten crystaldisk, odpojit ho můžu ale z neznámého důvodu potom ztratím savy ve hrách (odzkoušeno)

https://ctrlv.cz/1oEZa když se nahoře podíváš na disk D tak ten se nezobrazuje vůbec (jako stav apod) takže je asi zbytečné ukazovat screen

Mrkni se ještě na stav D:Jinak u toho SSD máš problém s připojením. Zkontroluj SATA kabel a případně ho výměň a kontroluj, zda ti položka Ultra DMA CRC error rate dal nenaskakuje.

ten stav disku D se nechce ani načíst nic, vyměnil jsem kabel ale Ultra DMA CRC je tu stále

Ta chyba nezmizí, bude tam na pořád. Jen kontroluj, zda ro zůstává na stejné hodnotě a neroste to. Je to celkový počet chyb v komunikaci za celou dobu provozu.Pokud ten HDD ani nenačteš a po jeho odpojení to jede ok, máš problém jasný. Pokud to ještě jde, stáhni z něj data a výměň ho. Ještě ho můžeš zkusit v jiném PC, zda tam také bude blbnout, ať máš jistotu.

ano zkoušel jsem v jiném, tam je to úplně to samý, data nemám asi potřebu stahovat myslím že tam byly jen hry ale zkusím se ještě podívat a hodnota je teď na 14 takže počkám a uvidím, každopádně děkuji za pomoc

asi ten disk D zkusím odpojit s tím riskem savů

dobře, s největší pravděpodobností jsem zjistil kde je problém, je jím asi ten disk D protože SSD má max transfer rate na 443 MB/s s tím že jsou dropy min 0,4 MB/s ale average dopadl na 392,9 MB/s takže SSD je relativně bez těch dropů v pohodě, ale můj disk D, zatím uběhla polovina benchmarku ale minimum transfer rate je 0,0 MB/s a maximum je 113 MB/s s tím že na tuto hodnotu disk sáhl pouze jeden krát za ceý benchmark, jinak byl celou dobu v rozmezí 0,0-1,0 MB/s a ikonky se tím pádem asi nenačítaly z důvodu disku D jelikož se nenačítaly hlavně ikonky her (disk D)

"je jím asi ten disk D "Může být, jenže všimni si položky Ultra DMA CRC ...Evidentně došlo k nějakému problému při přenosu dat, zkontroluj SATA kabel.

když jsem disk odpojil tak počítač funguje zase svižně jako dříve, poté jsem ho znovu zapojil a zase byl pomalý, u SSD disku jsem vyměnil SATA kabel a s těma propadama se nic nezměnilo a Ultra DMA CRC je tam stále

ho skus naklonovať cez nejaky soft na iny disk. skus si zalohovať aspon instalacky a skus ten disk sformatovať ,je to starší disk tak skus LLF mal by ožiť ale je otázne na jak dlho.k

LLF? Ten byl dobrej. Tohle nejde už dávno. Zase tak moc starý ten disk není. A pokud se nějaký SW tváří, že dělá LLF, tak to opravdu jen předstírá.