» Poradna » Web a internet

Z ničeho nic pomalý internet

Dobrý den, mám problém s internetem, respektive s tím, že z ničeho nic ztratil strašně moc na rychlosti. Obvykle mám podle dsl.cz kolem 8MB/s, ale prakticky během minuty se mi internet zpomalil a nyní naměřím max. 3MB/s a i to je ta horní hranice. Dá se nějak např. pomocí nějakého programu zjistit, co by mohlo takovým nenadálým zpomalením stát? Nebo pokud se s tím někdy někdo setkal, tak jak jste to řešili? V případě, že budete potřebovat znát nějaké údaje, tak vám je rád poskytnu, ovšem nevím jaké.Děkuji

Odpovědi na otázku

Přečti si POŘÁDNĚ svou smlouvu s poskytovatelem, pak si vyhledej pojmy které tam najdeš, jako sdílené připojení, agregace, propustnost WiFi, zarušení WiFi (co jsou to kanály a jejich změna) a jiné a možná pochopíš....

Nebo tam mas breberku, ktera si komunikuje se servery a vyuziva tvou konektivitu. Napr taky bittcoin miner, ten by ti ale spomalil hlavne pc vypocetni vykon. Ale zkus to. Mbam, a adwcleaner

Může za to Japonec jménem Samose.

jste debilové a kreténi nemám rád na forech ubožáky co melou hovadiny a na místo aby pomohly kecaji mimo jak pominutí, je seklej kabel, anebo se v routeru fackají ip adresy a je přehlcený, antena směrovač jsou mímo záměr odchylili se otřesem větrem atd, nedochází rjéčko, slabý počítač anebo přehlceno stahování aktualizacemi windows, chyba v pc vírus, chyba v routeru špatná konfigurace dns a ip adres, v nejhorším se někdo napích na tebe anebo jsi náhodně byl zvolen pro pokus se sítěma ale to už zacházíme do detajlů, na přímou otázku přimou odpověd bez obkecavání, nesnasim jak všude na webu misto odpovedi jen kecaj o hovně.. skontroluj koncáky RJ45, projdi kabel jestli není seklý, restartuj router nejlím softwarově ale lze i tlačítkem, pčinejhorším jej vyresetuj komplet a nastav DHCP provider večinou ma nastavenou antenu malo kdo nastavuje router ale to je vec admina, pokud problem pretrvavá vyměn router nastav DHCP, a pokud problem pretrvava je chyba na straně poskytovatele a uz bych to do nich pálil.. takhle má znít odpověd.. to platí pro vsechny mistnosti na vebu kde se kecá.. vzdy jdu do kolen jak nekdo jen mele o hovnech..