» Poradna » Programy

Z mého počítače se rozelílá spam!!!!

mám problém, právě sem stáhl poštu a nestačil sem se divit... došlo mě asi 1800 e-mailů, všechny měly podobný obsah který vypadal nějak takto:Zpráva z programu AVG pro E-mail.Bohužel nemohu doručit vaši zprávu. Poštovní server vrací následujícíchybu:-------------------------------------------------- -----------------mvrvzszjk53045110@yahoo.com.au: 5.7.1 <mvrvzszjk53045110@yahoo.com.au>... Sorry,access denied(213.235.104.119).Your mail server sent too many e-mails to us(1202).Spammer may abuse your mail server for mail relay.If you are not the system administrator,inform this message to your system administrator.-------------------------------------------------- -----------------Původní zpráva je přiložena k tomuto hlášení. Zkuste ji znovu odeslat.Pokud budete potřebovat pomoc, obraťte se na svého správce nebo na poskytovatele vašeho připojení na internet. počítač sem projel Avg-čkem aji ad-warem a nic to nenašlo... už fakt nevim co mám dělat... jo a ještě jedna zajímavá věc - když sem se podíval do firewalu tak sem zjistil že se to asi nějak odesílá přes proxy server - ale žádné počítač v síti kromě mého nebyl zaplej...  zakázal jsem proto proxyserver a přestalo to posílat... to al emůj problém neřeší protože su ted bez připojení na net u ostatních počítačů....za každou radu dík moc.... Michal

Odpovědi na otázku

To vubec nemusi jit z tvyho pocitace. Spis z tvoji adresy a ta se da zfalsovat hodne lehce.

Tak, tak...

ale od té doby co jsem ve firewalu zakázal winproxy tak se nic neděje.... ale já ho potřebuju....

Aha. Blbe zkonfigurovany WinProxy jako open relay...

I tak nechapu co mas za problem? Kdyz uz si prej zrusil to posilani (vubec to nemusi jit z tveho kompu)

Mam dojem ze toto se netyka spamu ale emailbomberu proste ti nekdo zacal posilat tuhle volovinu.Kdy si byval i smsbomber na mobil to pak jsi mohl jen telefon hodit na rozzvykani naky ty krave do tlamy a to uz neni zadna sranda kdyz ti prislo treba 2000 zprav .Dej vygooglovat emailbomber dokonce je i ke stazeni nekde jsem to videl , je to pekna vsivarna.Ale obrana takrka zadna neni to vir ani spam takze to pusti vsechno.

to si myslim že nebude ono - každej email je trochu jinej - vždycky je tam jiná adresa ze které to bylo vrácený...

zkus jiny antivir s firewalem. Treba Nortona..

Jak psal někdo víše. Jestli má ta proxy vlastní SMTP server a máš ji nastavenou jako Open Relay, tak to bude ono.

To je dobre, ze sis toho vsimnul (vis, kolik lidi si toho ani nevsimne a dela open-relay a siri spamy?).Je tvoje IP 213.235.104.119? Ted jsem ji otestoval a zjistil jsem, ze tam na portu 3128 bezi http proxy, ktery funguje jako open-relay. Nastav si dobre firewall, aby dovolil pripojit se na TCP port 3128 jen pocitacum z tve site a vsechny ostatni z Internetu blokoval. Az si to nastavis, a budes to chtit otestovat, tak mi klidne napis na xpisar@fi.muni.cz a ja to proverim.Skutecne to je zavazna bezpecnosti dira. Tak to koukej zalepit.

Muzes proverit i moji adresu? Rad bych to mel taky v pohode

To se máš fakt čím chlubit

Koukám tebe někdo po 4 a půl roce políbil jak šípkovou Růženku

alebo kopol do riti ako kon