» Poradna » Ostatní

Z Canonu na Nikon

Ahoj, premyslim ze ze prejdu z Canonu na Nikon. Prodavac mi sice radil abych neprechazel na Nikon kdyz uz mam objektivy Canon, nicmene mam 18-135 který nedám ani na Full Frame a 50mm f1.8. Tělo využívám Canon 700D. Nicméně jsem slysel ze Nikon ma lepsi cipy a promakanejsi AF, u Canonu je zase lepsi nataceni ale to moc nevyuzivam. U Nikonu uvazuji o D7200 nebo D610, mozna D5500 dle financi kazdopadne objektivy k němu pouze ty co budou kompatibilní s FF. Celkem me lakala 6D ale za tu cenu mi prijde lepsi 7D Mark II, kdyby byla Full Frame tak za tu cenu a s tou funkcni vybavou by to bylo bozi telo, podle me podobne vlastnosti bude mit 6D MKII na podzim ale bude stat aspon 50k. No kazdopadne co se tyka techniky tak otec ma Nikon a ma na nem jeden dobrej objektiv 70-200 f2.8. A jedna znama profi fotografka ma Canon a ma na nej vice druhu objektivu i makro. Obcas mi nejaky pujci ale super drahy profi objektivy taky nema. Co jsem se dival tak vetsina profi fotografu v mem okoli ma Canon a Nikon spis amateri. Diky za rady.

Odpovědi na otázku

Z toho grafomanskému blábolu: "...Co jsem se dival tak vetsina profi fotografu v mem okoli ma Canon a Nikon spis amateri..." Slovo: "amatér" znamená rozhodně něco jiného, než se naznačuje.

Nejen Pavelka

Neda sa poradit. Je pravda, ze Nikon ma napriklad lacnejsie a parametrovo lepsie low endove Full frame zrkadlovy, ale napriklad ma starsi bajonet, ktory je limitujuci, takze Canon ma niektore objektivy obrazovo kvalitnejsie.Tie objektivy co mas su low endy a tudiz lacne, cize ked prejdes komplet na Nikon, vela nestratis. Horsie by bolo, keby si mal napriklad 3x Speedlite blesk, niekolko drahych Canon EF-...L objektivov atd.Tazko ti radit, skor si treba zratat rozpocet a pokial teda chces nejaky ten lowend FF(napriklad D610, za tu cenu super) od Nikonu, tak si k telu pripocitaj aspon jedno/dve kvalitne skla a uvidis, ci sa zmestis do rozpoctu. Canon plus tie objektivy predas za par sto eur na bazosi, ale spoliehat sa na to nemozes...Co sa tyka 6D MKII ja osobne cakam, s cim pride Canon, uvidime.

K tym objektivom obrazovo kvalitnejsim...asi som mal napisat svetelnejsie..

Ak by niekto namietal ohladne Nikonackeho F-mountu, tu je celkom pekne zhrnute, aky je rozdiel medzi(starsim Nikon F-mount a Canon EF):https://photographylife.com/nikon-f-vs-canon-ef

Z deště pod okap. Zrcadlovky nemají budoucnost. Někteří výrobci už od nich utekli, Canon i Nikon vyvíjejí hlavně bezzrcátka, Sigma má nový APS-H Foveon také v bezzrcátkovém těle a Fuji, Sonya Olympus už zrcadlovky zařízli. A Nikon si nedávno nechal patentovat čip se zaostřovacími body, čili také pro bezzrcátka. A od té doby, co se Nikony vyrábějí v Číně, šla jejich kvalita dost do kopru.

Až se ty bezzrcadlové sračky začnou aspoˇ vzdáleně blížit rychlostí a citlivostí AF zrcadlovkám, tak mudruj něco o budoucnosti Zatím je opuštění zrcadla asi jako přesednutí do ze Superba do Fabie. Ano, obojí jezdí :D

Zaspal jsi dobu. Nejmíň o rok. Mám Olyho M1. je rychlejší, než jakákoli zrcadlovka za stejný peníz, o citlivosti škoda mluvit, obrázky při ISO 15.000 nezrní, ani nemažou, Objektivy řady pro jsou v FF sortimentu nedosažitelná špička, (ty přibližně podobně kvalitní jsou v FF třikrát dražší, o váze a velikosti škoda mluvit). O focus bracketingu, kterým můžu zvětšovat hloubku ostrosti nezávisle na cloně a který zrcadlovky nikdy umět nebudou, také nemá smysl mluvit, protože tohle umí jen Oly a Panasonic a zrcadlovkáři by stejně nevěděli, co s tím.Takže přechod na bezzrcátko je jako přestup z Fabie do Bentley.

Nepochybne ten Oly je dobry pristroj, ale ako mozes porovnat FF snimac s 4/3. Neni sanca aby fyzikalne 4/3 malo taky dynamicky rozsah ako FF a o sume sa nebavme.Ano pri 15000 ISO VOBEC! nesumi, vid foto tu:http://www.mirrorlessons.com/2013/09/18/hands-on-with-... Samotne tvrdenie, ze nejaky fotak pri 15000 ISO nesumi je kravina.

Jednoduše a jasně lžeš a nic ze svých tvrzení nejsi schopen doložit. Tak tady přestaň ze sebe dělat debila...

Trosku odvazne tvrdenie. Jasne ze je toto debata na niekolko hodin. Ja osobne absolutne neznasam EVF, ani na Sony alpha 7R II mi to prislo oneskorene, hlavne pri low light. Tak isto si nemyslim, ze su vyrazne skladnejsie, ked porovnas rozmery objektivov, tak su skoro rovnake ako klasicke, resp. objektivy pouzivas tie iste, ako na beznom DSLR a rozdiel v tele az taky velky nie je.Neviem, ja si dovolim nesuhlasit s tvojim tvrdenim, ze DSLR nemaju buducnost. Sorry

krakonošovi evidentně kdysi spadla zrcadlovka na kuří oko, od té doby tady po nich plive a vůbec mu nevadí si k tomu vymýšlet čistokrevné lži, které nikdy neumí prokázat Je to prostě antizrcadlový extremista...

Nebo je Gancův tajný agent v Čechách: http://www.gancovky.sk/vyber-fotoaparatu/ s předraženým "notebookem" s tajnou GPU, na kterém lze jedině otevřít jeho převeliké tiff, což my, s podřadnými desktopovými sestavami a mizernými monitory, nemůžeme dokázat. Pochopitelně používá Photokrám, při jeho vztahu k warezu si můžeme domýšlet jak k němu přišel a jak hloupé socky si to buď kupují, nebo používají legálně alternativy.Osobně považuji gancovky za slepou kolej vývoje DF, pokud konečně nezapracují na ceně, výbavě, kvalitě, kompatibilitě. Kompakt typu Fuji X30 považuji za lepší řešení než gancovku.

Jack:A ty jsi vůl. Fotil jsem s Prakticou přes třicet let, pak jsem ji vyměnil za bezzrcátko a vůbec mi nechybí. Hraje si s ní vnučka, studuje na UMPRUM a dostali za úkol udělat pár analogových fotek. Sama má Samsunga NX 20 a říká, že bude jen ráda, až se bude moci vrátit zpátky na digitál. Kuří oka nevlastním a při tom, jak jsou DSLR velké, těžké a neohrabané by pád na nohu jen pohmožděním kůže neskončil.

Já jsem vůl, ty jsi vůl, tím je to vyrovnané a názory ostatních ty tvoje krávoviny jasně převálcují :D Dobře ti tak, když tě baví koukat do zašuměných pixelů místo optikou, tvůj problém, ale nenuť ty šmejdy ostatním. Takové kokotiny o koncích zrcadlovek bezzrcátkoví fanatici blábolili snad už před deseti lety, kdy jsem chodil na fotodiskuze na grafice.cz. Už tenkrát tvrdili, že zrcadlovky za pár let končí, nejprve v nejlevnější třídě a brzy potom i v profi segmentu. A výsledkem je jedno velké ho*no :D Zrcadlovky se pořád dělají a kupují i v nejlevnějším segmentu a profík by o bezzrcátko ani nezavadil. Tak se vzpamatuj a neotravuj tady s tím...

Nesouhlasit můžeš, ale realita je taková, že zrcadlovky to mají spočítané. A pokud jde o EVF hledáček, když má zapnutý stabilizátor, dělá to opravdu dojem, že trochu škube, ale to není tím, že by byl pomalý, naopak stačí si stabilizace přepnout na podporu panningu, (další věc, kterou Oly umí a zrcadlovky ne) a okamžitě zjistíš, že to pohyblivé, na co máš zaostřeno, jede při pohybu naprosto plynule.

Jasně, zrcadlovky to mají spočítané už asi deset let. Akorát na reálných výsledcích to pořád není vidět :D Kdo chce solidně vidět focenou scénu, nemá zájem mžourat na změť pixelů a ještě zpožděných :D

A ptáš se jako na co? Proč mermomocí skla kompatibilní s FF? Jsou akorát zbytečně dražší. Fotím na DSLR dlouho a o přechodu na FF fakt neuvažuju - naprosto k tomu nevidím důvod.

Třeba chce být "profesionál", ale to neodpovídá touze mít za každou cenu Nikon.

máš na mysli takové, kterým Ken Rockwell říká "Onanista vybavení"? http://www.kenrockwell.com/tech/7cz.htm

Něco takového. Nejblíže bych byl k úrovni 5. - mám to pro své potěšení, ale není splněna podmínka Canonu.

Ja mam crop a tuzim po FF kolego :)Lebo nizka uroven sumu pri vyssom ISO, lebo dynamicky rozsah :)Lebo viac detailov(vacsi snimac)Bohuzial cena za toto je vysoka :DAle fotografiu mam ako hobby, takze mi to rodinna rada neschvali, kupit nove telo za 3000 EUR :)

Olympusí MFT snímače jsou mnohem kvalitnější, než FF Canonu. O optice, (řada Olympus PRO), nemluvě; stejná kvalita za třetinovou cenu. FF je dnes už jen zbytečně veliký, z M1 udělám bez problému perfektní fotky o rozměru A1, čili 80 x 60 cm Takže onanovat nad těžkou, neohrabanou a drahou FF technikou je naprosto zbytečné.

Lžeš. MFT systém je naprostý shit, zrcadlovky Olympusu 4/3 od počátku šumí nesrovnatelně víc, než jakákoliv low-end zrcadlovka APS-C, o FF ani nemluvě. Na ty krávoviny ti fakt už nikdo neskočí.

Kuk sem :)http://goo.gl/Po1r6ydpreview

Jak můžeš srovnávat pravěký snímač Olympusí zrcadlovky s tím, co je v M1? Je vidět, že jsi buď zoufale mimo mísu, nebo neskonalý vůl! Pro tvoji informaci: Loni přišel na trh Oly OM-D E-M1. Zkus si o něm něco nastudovat, pak se kopni do hlavy a raději zmlkni. A také jsou k němu nové objektivy, (řada PRO). Také výživné čtení a zejména recenze a ukázkové obrázky.

Jasně a Canon s Nikonem vývoj zastavili před deseti lety, ne? Běž s těmi pohádkami do mateřské školy ty šašku

Dostal Practiku, nenaučil se s ní zacházet a spadla mu na nožičku. Co by vyváděla a jaké psychické následky by měl pád Zenitu E: http://www.abfoto.estranky.cz/img/picture/190/FS-122-a.jpg na prstíčky jeho nožičky?

Trochu mimo tému(možno) ale k FF sklám - k zrkadlovke používam okrem standardných , ktoré sú určené k príslušnej zrkadlovke ( 18-55, 18-200, fix 50/2.8) aj "staré" objektívy ešte z čias Praktiky. Napríklad flektogon 35/1.8 alebo pancolar 50/1.2 , samozrejme z príslušnou redukciou na bajonet DSLR.Výhoda: sú to vysokokvalitné full frame objektívy s perfektnou kresbou bez kompromisov.Nevýhoda: všetko je treba nastavovať manuálne, potreba redukčného krúžku.Na portétnu fotografiu priam ideálne. --- Ale to som odbočil od témy, samozrejme takáto možnosť je pre skutočných fajnšmekrov technicky zdatných, ktorí nechcú investovať do drahého skla, keď sa im doma povaľuje stará, ale kvalitná optika.

Testy starších objektivů se občas objevují na Digimani: http://www.digimanie.cz/recenze-minolta-mc-rokkor... Tohle: http://www.digimanie.cz/nikon-zvysuje-ceny-svych-... také není povzbudivé. Měnit tělo, pokud už mám objektivy a v okolí další "zdroj", jen kvůli "módě" je nedospělé.

Mám na M1 redukci na M43, takže ten praktikácký Pentacon Electric 1,8/50 občas, jen pro legraci také zkusím. Stabilizace i focus peaking s ním normálně fungují, jen zaostřovat a clonit se musí ručně. (ostření na objektivu, clona na redukci). Naštěstí má EVF regulaci jasu, takže obrázek je dobře viditelný i při plném zaclonění, (optický hledáček je v tomto případě nepoužitelný).

Optický hledáček mi na DSLR s M42 redukcí a Pentaconem Auto 50/1.8 funguje normálně. Zkoušel jsem s tím fotit s tzv. záchytným ostřením.