» Poradna » Ostatní

Z bat souboru zápis do logu.

Asi je titulek zavádějící ale nevím jak to lépe nazvat.

Mám napsaný cmd script, pomocí kterého se při každém restartu PC připojí určitá síťová jednotka, porovnáním souboru var zjistí, jestli není na síťovém disku novější verze jednoho softu, v případě, že je pořadové číslo v souboru var na síťovém disku vyšší než na lokálu, zkopíruje příslušný sw na lokální disk a odpojí se.

Co potřebuji, potřebuji, aby se do log souboru na serveru zapsal název nebo ip počítače, který se takto zaktualizoval, datum a verze aktualizace.

Poradíte jak na to?

Odpovědi na otázku

Jméno počítače je v proměnné COMPUTERNAME, datum v DATE. Číslo verze tam není, ale předpokládám, že ho získat umíš, když si dokážeš stáhnout správný soubor, tzn. zřejmě ho dokážeš zapsat třeba do proměnné VERZE. Potom:

echo %computername% %date% %verze% >>c:\soubor.log

Kazdy dobre vychovany soft dokaze vypisat svoju verziu. Ta sa potom da pripadne ulozit do suboru, alebo nacitat do premennej a testovat na vyssiu verziu.

No toto je v tomto ohledu dosti nevychovaný soft. Jeho obrovská výhoda je, že se neinstaluje, jen se na pc nakopíruje a běhá spolehlivě i na šunkách. Na to že to je minisoftík a komplet má celý adresář 35 mega umí opravdu hodně. Proto ta aktualizace pomocí scriptu. Původně jsem ho startoval ze sítě ale někdy se vyskytovaly problémy s mountem disku a tak jsem zvolil tuto metodu.

Jinak děkuji pepakovi, to bylo přesně to co jsem potřeboval.

Ahoj,nvím jestli ti odpovím správně ale log do souboru se dělá takto

echo Neco >> soubor.log