» Poradna » Programy

Z 50 na 30 FPS [Jak je snížit]

Dobrý den.Nevím si rady. Mám video ve formátu .MP4 v 50ti FPS 1920x1080 a snažím se ho vyrenderovat v programu Camtasia Studio. Problém je ten, že po vyrenderování se video jemně seká.Video běží na 50 FPS a myslím si, že Camtasia to jen neumí zpracovat z 50ti na 30.Myslím si, že bych potřeboval najít program, který mi dokáže video ve formátu .MP4 snížit FPS na 30.Před vložením do Camtasie se video neseká ale po vyrenderování se video jemně trhá.Výkonem mého počítače by to být nemělo, zkoušel jsem to i u známého, který má velmi výkonný PC a výsledek je stejný.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

použij Freemake Video Converter a u výstupu si nastav těch 30fps. Žádný problém. Já osobně teda používám 25fps.

Jdu to vyzkoušet. Není ovšem 25 FPS málo ?, u tak malého čísla je už přeci jen vidět trhavý obraz.

Freemake umí i jednoduchý střih, tak si toho kus vystřihni ať nemusíš čekat na převod celého videa. A pak výsledek posuď sám.

Mockrát děkuji za skvělou radu. Překonvertováním videa na 30 FPS mi umožnilo vyrenderovat video bez trhavého obrazu. :)Hezký den.

Ono není málo ani 20 fps při nastavení správné rychlosti exponování snímku, ale toto lze použít pouze u zrcadlovek a ne u všech já osobně jedu už delší dobu 4K/6K 18 fps při expozičním času 1/36. Toto lze využít třeba u Lumixu GH4/GH5 nebo RED cameras pokud má člověk trošku větší rozpočet. Takže na snímkové frekvenci zase tak moc nezáleží, když dobře nastavíte expoziční dobu. Tohle bych opravdu doporučil, jelikož snímky nejsou tak velké prozože je jich míň a tím pádem je i menší soubor, ale nikdy nesmí být nastavení nížší než 15 fps a doba 1/30.

A neni to spis plus ze to ma 50 FPS ? Pri 25/30 seka vsechno, jen se to resi rozmazanim snimku aby to nebylo tak okate.

Video před renderováním je krásné tím že jede na 50 FPS ale poté co ho vyrenderuji přes Camtasii tak FPS rapidně spadne. Okatě třeba na 25.

A proč se snažíš FPS snížit? nebylo by lepší, kdyby jsi i to výstupní video nechal v 50ti fps?

nechapem preco chces zprazit znizenim fps.to robia filmári a filmusky, ked vela fps prezradza surealnu nerealitu ich imaginarne stvarneneho sveta a kakaju to znizenim fps aby to vyzeralo viac akoze naozaj. (v hrach sa zasa umelo roztrasie obraz)dovod preco 15 pri nanimaciach az 30 pri filme vyzera ako hladka pr*delka,je rozmazavanie toho co je v pohybe (cize osvetlenie snimku 1/25 s pre 25 fps)

Tak si najdi jiný program na render. Třeba sony vegas.

Ježíšku na křížku, lidi proč se snažíte dělat věci o kterých nemáte ani ánung. Jestli chceš měnit framerate videa, musíš použít proces kterému se říká "pull-down". (například: https://documentation.apple.com/en/finalcutpro/usermanual... )