Z 2GB na 4GB RAM

zdravím,
Rozhodl jsem se,že chci lehce upgradovat moje pc.Procesor se prý nevyplatí,tak ten časem.Ale napadlo mě,že bych mohl zvýšit pamět Ram na 4 GB.
Nyní mám 2x1GB nějaké patrioty myslím a chci je vyměnit za 2x2GB.
Zde je má deska www.alza.cz ...

Sestava:intel core2 duo e4500 2.20ghz,2GB RAM,ati radeon hd 5670,seasonic ss 400et f3,msi p31 neo(máte odkaz)

Jaký ty paměti by ste mi doporučili?Chci,aby byly 2x2gb.
A myslíte,že je to k něčemu to zvýšit na 4gb?

Díky moc! :wink:

Odpovědi na otázku

podívej se na časování paměti ať tam dáš stejné, předpokládám DDR3, na starém stroji bych si hlavu se značkou pěměti až tak nedělal, jen poz. pokud máš wincky XP, tak ty 4GB RAM neumí využít.

Neraď, když se ani nepodíváš na desku.

4 x DIMM DDR2
Podpora až 4 GB paměti
Frekvence: 667/800 MHz

no já mám ddr2,ale mám win xp.Win xp nemůže mít 4gb ram?A jestli jo tak jakou byste mi doporučili?díky PB

To neni tak uplne pravda. V teoreticke rovine umi 32bitove XP prave ty 4GB RAM. Jenze, do adresniho prostoru RAM se mapuji jeste pametove naroky dalsich zarizeni (hlavne grafiky) a ty zkrouhnou dostupnou RAM nekdy az na 3GB. Resenim je pouziti 64bitoveho OS. XP jsou take 64bitove, ale jen anglicka verze. Ja uz instaluji na vsechny PC vylucne x64 verze i s vyhledem do budoucna (rozsireni RAM).

no já mám zřejmě 32-bit.Našel jsem si to v everstu."typ jádra multiprocess free 32bit"

XP maju prisernu spravu operacnej pamati, na halloween by to dakoho nadchlo ale to iba kvoli tej prisernosti.
Uvediem priklad, moje PC v praci: Windows XP a RAM 3GB. Obsadenej RAM 1,32 GB a system swapuje az je ledka signalizujuca pracu HDD rozzeravena do cervena.

Doporucil bych ti tyto:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Jen je doplnis do stavajicich slotu. Pokud delas hodne veci najednou (vypalujes, komprimujes video a hrajes nejakou hru), tak se vice RAM hodi.

ale pcmakeře to je ale 2x1gb a já chci 2x2gb.Chci mít 4gb ram.Ale díky za každou radu.

Toho jsem si samozrejme vedom, ale prehledl jsem jaky mas operacni system a tise predpokladam, ze 32bitove XPcka, nebo Win7. Podle mne jsem ti navrhl nejlepsi mozne a nejlevnejsi reseni (DDR2 pameti stoji dvojnasobek DDR3). Budes mit dohromady 4GB. Proc se zbavovat pameti o velikosti 2GB a znova pak ty 2GB kupovat (+ dalsi 2GB). I kdyz budes mit obsazene 4 sloty, pojedou RAMky v DualChannel rezimu. Pokud ti jde o pocitove reseni 2+2, ja to samozrejme respektuji, ale z meho pohledu je to zbytecna investice. Jina situace by byla, pokud bys mel 64bitovy OS. Pak bych ti doporucil stavajici pameti take nechat a navic je doplnit dalsimi 2+2GB. Celkem bys mel pak 6GB RAM (sam to tak mam).

díky a tak teda ,že bych koupil toto http://www.alza.cz/zeppelin-4gb-kit-ddr2-800... ... to teda nemohu?

a ty starý patriot bych zkusil prodat nebo se jich prostě zbavit.

Jednou jsem Zeppeliny musel reklamovat.

Jeste bych doplnil. Podle meho navrhu bys mel 4x1GB RAM. Muj navrh predpoklada, ze si ty puvodni RAMky chces nechat. Pokud je chces prodat, pak samozrejme kup 2x2GB. Treba tyto:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Sam je mam. Jsou bezproblemove.

ok tak že.Prodám moje staré patriot.Koupím třeba ty jak si mi doporučil nebo ty zepellin(jestli jdou).2x4gb
A zpojim je.
takhle to myslíš?

Moznosti jsem ti nastinil. Vyber je na tobe. Fungovat budou. Nezapomen je po instalaci otestovat programem MEMTEST86+. Je to dulezite. Aspon jeden pruchod.

ok tak beru 2x2gb
rozhodnu se mezi těmito:
http://www.alza.cz/zeppelin-4gb-kit-ddr2-800... ...
http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr2-800... ...
http://www.alza.cz/corsair-twin2x4096-6400c5... ...
Všechny by měli po zapojení normálně šlapat ze sestavou?(potom co vypojím ty patriot)

Já osobně bych doporučil ty KINGSTONy, s nimi obvykle nebývají problémy.

Ne to se hodi rychly CPU a rychly disk, nejlepe SSD.

Pamet ani jedno z toho nijak neurychli...

co jako neurychlí?To není zbytečný zvýšit z 2gb na 4gb.

pcmakře nebo někdo.Potřebuju definitivní odpověd.Koupím zřejmě ty kinstone nebo ty corsair 2x2gb.
Staré patriot prodám.A vyměním je za 2x2GB corsair nebo kingstone.Takhle to půjde i přesto,že mám win 32 bit?

Pujde.
WinXP vic nez cca 3.25GB nevyuziji. Ze 4GB, za ktere jste zaplatil, bude temer ctvrtka lezet ladem. a to neresim, ze Vam velmi pravdepodobne ten upgrade zadny pozitivni efekt neprinese.

Je to docela zbytečný, ale jestli nemáš co dělat ...

Jelikoz mate 32bit system a XPcka ktomu, tak se obavam ze zadny rozdil asi nepocitite. DNes je moda mit co nejvic pameti RAM, ale ve Vasem pripade na danem hw a hlavne s danym operacnim systeme to nema smysl. Spis setrete na novy komp

nebo mi prostě poradte co bych měl obnovit,aby mi to lehce zvýšilo výkon pc?Nějaké levnější součástky prosím nemám moc financí

Jaky vykon?
Pokud herni, tak CPU, RAM, GK, zdroj a operacni system. Tudiz je lepsi nemenit ted nic a nasetrit na nove PC.

skus nakej lepsi procesor nekde v bazaru. c2d na 2.2GHz je dnes uz opravdu malo. Jenze necekej, ze za dvacku navysis vykon na dvojnasobek. Za vsechno se skratka plati, a za vyssi vykon take. Aneb jak sem to uz tady psal:

"Levne, vykonne, spolehlive. Vyber si kterekoli dve..."

ok zkusim něco najít.Jenom jestli neznáš\te nějaké dobré a osvědčené bazary?