» Poradna » Programy

Youtube

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat.Jak zjistím jestli poruším práva, když ke svému videu použiji hudbu např. od VEVO.Chvíli po uploadu se objeví © copyright což zabrání monetizaci nebo shlédnout na jiném zařízení.Potřeboval bych si někde zjistit předem zda-li porušuji práva, ale nevím kde.Děkuji

Odpovědi na otázku

Iks dé

Pokud pouzijete hudebni stopu, ktera je licencovana, neni divu, ze vam to ochranny algoritmus zakaze. Vevo, nebo dalsi sluzby si tohle hlidaji.

Na tom není co zjišťovat. Práva porušuješ vždy, pokud konkrétní hudba není šířena pod volnou licencí pro komerční použití. Pokud to u hudby výslovně není uvedeno, tak ji použít nesmíš.

Hledej hudbu pod licencí Creative Commons, uváděj zdroj a seš v klidu.Případně, spousty dobré hudby zdarma přímo určené pro videa je na soundcloud.com