» Poradna » Programy

Youtube: Některé stažené videa mají brutální rozjetí synchronizace zvuku s videa

Ahoj, možná se to stalo i vám, něco si stáhnete z youtubka, např. hudební klip a při přehrání písničky už v 1. třetině pozorujete, že zvuk klipu nebo videa není synchronní s videem. Zajímavé, že u některých videí problém není. Jak tomuhle jevu se vyvarovat ? A čím je to způsobeno ? Díky. Pozn.:Videa stahuji YTD Youtube Downloaderem v rozlišení nejčastěji 480p nebo 720p ve flv. Přehrávám VLC media Playerem nebo K-Lite Code Packem s využitím WMP Clasic, stejné posuvy a nesynchronizaci jsem zaznamenal i u KMPlayeru Vím, že v přehrávačích bývá fce ruční Dorovnání synchronizace, ale to je únavné potom každé video ručně synchronizovat. Je snad chyba v tom stahovači ? Poraďte, díky.

Odpovědi na otázku

Já používám Youtube downloader pro windows 8 (má dlaždicové rozhraní), ten stahuje videa do *.mp4 a žádné rozsynchronizování obrazu a zvuku se nikdy neděje.

Taky se mi to stává, hlavně u vyššího rozlišení jako 720p. Někdy se mi to rozejde o 4 až 5 vteřin, nevím, co s tím.

Při přehrávání klipů se časem rozhodí zvukový a obrazový synchron. Čím delší klip tím horší. Dá se tomu mu zabránit. Děkuji za odpověď.