» Poradna » Programy

Your Twitter password has been changed

Čaute, setkáváte se s tím ještě někdo jiný? Už mi to přišlo asi 2x během posledních dvou týdnů, ale přitom ke změně hesla nedošlo ani jednou. Zprava jde z adresy password@twitter.com. Nejaka chyba Twitteru nebo phishing?http://awesomescreenshot.com/01b411y50a

Odpovědi na otázku

Pokud reálně změněno nebylo, tak je to jen phishing.

Tak novinka, údajně mi byl zablokován účet z bezpečnostních důvodů, viz. http://awesomescreenshot.com/0b4412nifb ovšem na svůj účet se mohu normálně přihlásit. By mě zajímalo, co se děje. Informace o mé osobě jsou v těchto e-mailech pravdivé.

Dokonce i odkazy z e-mailu vedou dle linku na oficiální web Twitteru

Jasne že vedú, ale prejdú cez podvodný server. A tam to pekne podchytia. A e-mail nereaguj!

Ako bolo písane skôr - náznak phishingu - pokial by si reagoval na toto a zmenil heslo, účet by už nebol bezpečný. Ak sa dostaneš na svoj účet, zmeň si v účte svoje heslo. Ale nie takto, cez otvorený tvoj účet vo svojich nastaveniach.

Jistě, snaží se tě donutit k zadání přihlašovacích údajů na jejich podstrčené stránce. Pokud normální přihlášení funguje, tak to prostě ignoruj.