Yonah ( 667 MHz FSB ) a DDR2 paměti ( 533 MHz )

Zdravím. Plánuji koupi notebooku Dell Inspiron 6400 s upgradem na 2 GB paměti, ale přemýšlel jsem o frekvencích... Dell nabízí i notebooky s Core Duo T2250 ( s 533 MHz FSB ). Je mi jasné, že s nižší frekvencí sběrnice bude procesor o cosi pomalejší. Ale napadlo mě, jestli by "plnohodnotné" Core Duo ( T2300e ) s 667 MHz sběrnicí nebrzdily 533 MHz paměti. Třeba si ty frekvence pletu a 533 MHz u pamětí neoznačuje jejich takt pro FSB, ale právě proto se ptám. Abych zbytečně nepřiplácel za procesor pro 667 MHz FSB, když stejně poběží jen na 533 MHz. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Procesor může běžet na 667 MHz FSB a paměti na 533 MHz, nebo na 667 MHz. Záleží na děliččce DRAM/FSB v BIOSu.Bez ohledu na to, na procesor nic nepřiplácej. I ten nejméně výkonný má výkon jako blázen a noťas ho nevyužije.To, co ho bude brzdit je pevný disk.2,5" disk má oproti 3,5" desktopovému disku o 40% menší výkon. A ani ten není vzor výkonu.A to hovořím o 7200 ot.disku.I ten nejrychlejší procesor je nanic, když se nestačí načíst data, která by měl zpracovávat.Takže spíš kup rychlý 7200 ot.disk a externí box na ten, který z noťasu vyndáš. Budeš mít bezvadný externí disk na zálohování (za Kč 600 až 800,-) nebo zpracování videa.

Jo, proto taky ty 2 GB paměti - aby bylo dost pro Windows Vista, která plánuju, a pokud možno co nejdelší dobu vůbec nepoužívat swap ( pokud teda Vista nebude až tak nenažraná, aby si sebrala 1,5 GB paměti a aplikacím nechala jen čtvrtinu ). Každopádně díky moc.