Xtra-pc

Dobrý den.Dozvěděl jsem se o zrychlení starého počitače.Je to do usb a jmenuje se to Xtra-PC.Máte někdo skušenosti?Nebo je to blbost.Cena asi 500Kč.

Odpovědi na otázku

Jak by nejake USB mohlo zrychlit pocitac?http://lifehacker.com/xtra-pc-helps-non-technic... Ve skutecnosti je to nejaky linux na flashce s moznosti pouzivat to primo z te flashky, nebo si to muzete instalovat rovnou na disk.

můžu jen souhlasit,stačí 2GB fleška a stáhnout Ubuntu,dá se bootovat přímo z flešky bez nutnosti instalace,používám to už mnoho let a opravdu to běží i na šrotech kde byly třeba XP a to hlavní je to zdarma,zde je odkaz http://www.ubuntu.cz/

Také bych řekl že Linux a ten se dá stahnout legalně zadarmo,tak proč dávat 500,-a ještě poštovné/balné.

Díky

Jj, zahlédl jsem tu pitomost taky na Facebooku. Je to samozřejmě podvod na hlupáky. Ne, žádný špunt do USB ti fakt počítač nezrychlí...

Mimochodem, to že je to blbost by tě mohlo napadnout už jen z toho, jak to propagují. Není tam ani půl slovem naznačen princip, jak to má fungovat, jen že to zapojíš do USB a hotovo. A pak hromada úplně stupidních pochvalných komentářů...

Samozřejmě zase ti co to neviděli všechno vědí.... Za ty peníze je to levná fleška s připraveným systémem. Je opravdu rychlá. Sám ji používám pro zrychlení systému. Takže třeba pro Moundfieldového šneka to může být uvedení do použivatelného stavu bez sraní se z výměnou zif hdd. Takže kdo koupí neprohloupí, nejhůř mu zůstane dobrá fleška za rozumnou cenu.https://www.alza.cz/sandisk-ultra-fit-64gb-d4...

Jestli je to na tomhle, tak by to slo, jen zalezi na postovnem.

Tahle 64GB fleška ale z Xtra-PC tojí cca 1300,-za 599,- je 8GB,take zase tak levá fleška to není.

Takže jak jsem psal, pitomost a podvod na hlupáky :)

Jak se to vezme, původní produkt: https://www.xtra-pc.com/how-it-works-1/ lze považovat za službu. Výrobce jasně vysvětluje funkci, má podporu, atd.Ovšem existuje i toto: http://cool-technology.com/Xtra/CZ/b-884/ , co už osobně považuji za podvod a parazitování na cizím produktu. Už podle nejen typografických chyb bych odhadoval bezcharakterní hovádko z ekonomky, nebo podobné školičky. Ono se to "ptalo" i zde: http://pc.poradna.net/q/view/1670531-hracka , či spíše přesněji se pokoušel o sprostou reklamu. Jako nejspíše i zde.

Jj, souhlas :)

Stáhl jsem UBUNTU, přeformátovl disk, nainstaloval z CD do počítače. Šlapou mi svižně různé aplikace, ale internet, pro který jsem to dělal na starším počítači je líný tak jak pod XP. Kde jsem udělal chybu? Co mám nahrát na flash? Díky za radu.

USB 3.0 flash si môžeš kúpiť aj Ty a dať na ňu Lubuntu, alebo Puppy, ktorý beží z RAM a máš svižný PC aj bez tej blbosti a zrejme Ťa to výjde lacnejšie

Kecy. Žádný systém to nezrychlí. Na flešce je nějaká odlehčená verze Linuxu, která funguje i na starším HW svižně. Pokud to používáš jako live OS, OS nainstalovaný v PC/ntb se nepoužívá, takže zrychlovat není co a jsi odkázaný jen na systém běžící z flešky, takže nic moc. Není důvod za tohle platit, protože stáhnout si Lubuntu na flešku a blbnout s live OS zvládne každý doma a zadarmo. Tak, jak to nabízejí ti šmelináři, je to lež a podvod.

JJ.. jde to do usb portu.. ..a jmenuje se to USB Killer..

Ne,tohle je flashka s Linuxem.

Stáhl jsem UBUNTU, přeformátovl disk, nainstaloval z CD do počítače. Šlapou mi svižně různé aplikace, ale internet, pro který jsem to dělal na starším počítači je líný tak jak pod XP. Kde jsem udělal chybu?

Pri podpisu smlouvy? Chtelo by to, pres co jste napojen a podminky smlouvy - agregace se nemusela ze zacatku projevovat, ale potom to nejaky permanentni stahovac rozhodi.

Protože ty nemůžeš ovlivnit jak jsou webový stránky náročný na hardware,jenom ulehčit v ostatních částech.

Myslíš, že Internet ide na inom OS rýchlejšie? Možno tak na Puppy, kde sa stiahnuté data neukladajú na disk, ale do RAM, ale ani tam by som neveril na citeľné zrýchlenie. Ak máš pomalý HW aj na Win XP, je čas na výrazný upgrade

Ani na Puppy nebude prohlížení internetu lepší.

S tihle browserem i jo - http://lynx.browser.org/

Zkuste androida pro PC. Šlape to docela slušně, aplikací dost a každý se v tom vyzná.