» Poradna » Programy

XSLT razeni

Chel bych se zeptat kdyz mam xml<produkty><produkt jmeno="meda" cena="500" /><produkt jmeno="auto" cena="20000" /><produkt jmeno="dum" cena="100000" /><produkt jmeno="bazen" cena="1000" /><produkt jmeno="zahrada" cena="1000" /><produkt jmeno="fialka" cena="10" /> </produkty>Zajimalo by me jëstli jde pomoci XSLT vypsat prvnich 5 produktu na stranku a dalsi produkty psat po peti na dalsi stranky a pod tento seznam vygenerovat nejake odkazy (s parametry) na ty dalsi stranky... Nebo toto v XSLT neni mozne a musim pomoci programovaciho jazyka vzdy vracet do xml jen produkty ktere chci zrovna vypsat... Doufam ze chapete o co mi jde... Diky za odpovedi

Odpovědi na otázku

Myslím, že pomocí XSLT kýženého výsledku nedosáhnete. Nejspíš by to šlo vyřešit vázáním dat (data binding)

Zkus .Dlouho jsem s XSLT nedelal, takze presne nevim. Na http://www.zvon.org je plno tutorialu vcetne XSLT a forum http://forum.builder.cz/list.php .

kod nejak vypadl, takze jinak[xsl:for-each select="(//row)[position()

Ak to chceš mať usporiadané napr. podľa ceny:<xsl:for-each select="/produkty/produkt"><xsl:sort select="@cena"><xsl:if test="position() &gt;= $start and position() &le; $end">...výstup...</xsl:if></xsl:for-each>Bez usporiadania stačí:<xsl:for-each select="/produkty/produkt[position() &gt;= $start and position() &le; $end]">...výstup...</xsl:for-each>Netestoval som to, takže tam môžu byť chyby (ak ten kód engine živě zasa zmrví, tak to sem znovu písať nebudem...).