» Poradna » Mobily

Xperia Z1 lollipop

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda už vyšla aktualizace na všechny verze z1. Mám verzi od t-mobile a stále nic, tak přemýšlím jestli ještě počkat nebo si software aktualizovat sám podle návodu zde. Díky za radu http://forum.xperia.cz/viewtopic.php

Odpovědi na otázku

Nooo ťažko povedať, na to slúžil jeden program ktorý vedel overiť dostupnosť v danej krajine. Názov si už bohužiaľ nepamätám ale to je jedno. Nie je nič horčie ako brandovaný telefón. ;)Aktualizuj ho manuálne lebo sa náň ani nedočkáš :))...už vyšla aj druhá aktualizácia na ktorú by si čakal ďaľší rok... Ešte dodám, že po aktualizovaní musíš dať telefón do továrenských nastavení lebo sa môžu objaviť v systéme rôzne chyby. :)

taky mi jeste aktualizace neprisla... co jsem nekde cetl tak bud cerven nebo cervenec by mela u nas vyjit

Aha, takže počkat nebo aktualizovat?

Popravde nevim.To co napsal trekfox me celkem znejistelo...

No právě. Kde jste vy četl že má vyjít teď v červnu?

nemuzu to najit, take se asi pletu

V krajinách SVK/CZ druhá aktualizácia 14.5.A.0.242 --> 14.5.A.0.270 ešte nie je oficiálne dostupná ale už je vonku od 20.5.2015...chcel som iba poukázať na to, že kým príde druhá aktualizácie pre nebrandované smartfóny, tebe nepríde ani prvá :) Takže rozhodne odporúčem pre ten manuálny update. Potom ti začnú chodiť aktualizácie načas...[url=http://buxcloud.eu/image/7B][img]http://buxcloud.eu/images/2015/06/04/Screens... [/img][/url]

odrpavedlňujem sa za link...správny je tu: http://buxcloud.eu/image/7B

Dobře, a kde mám software stáhnout?

Z tej stránky kde je návod

provedu zalohu a vyzkousim to

aktualizace z ofic. stranek se nepovedla, stale neni loli, takze jdu na ten prvni odkaz a zkusim ten jejich postup

z té kterou jsem dával do tématu na začátku?

Áno

Aha, takže je lepší zůstat na kitkatu? Teď jsem četl že na lollipop je lepší RU verze že je tam výdrž skvělá.

Rozhodnutie je na Vás.

Ok, a jaké je vaše doporučení?

Sám používam Xperiu Z Ultra s Android Lollipop 0.242...Android je svižný, prostredie plynulé a user friendly...jedine mi z ponuky zmizla funkcia xloud a vnútorný reproduktor hrá tichšie, napriek tomu zvonenie stále počujem čiže mi to až tak nevadí. A na hudbu jedine sluchátka :)... S baterkou som nikdy nemal problém, akurát posledný týždeň keď telefón používam veľmi často (čitanie ebookov) sa stale čoraz rýchlejšie vybíja....Neviem či to už je baterkou alebo softwarový bug, možno pomôže aj wipe baterry stats....kto vie, nemal som čas kedy to riešiť...no určite to Lollipopom nebude. ;) Prostredie je na môj vkus celkom pekné, dá sa náň rýchlo zvyknúť. Spočiatku som ma problém, že na niektoré úkony je potrebných viac krokov narozdieľ 4.4 (zapnutie wifi a pod.) no po mesiaci už rozdieľ ani nevnímam.Napriek tomu by som určite radšej zvolil Lollipop...nie je to krok v pred ale ani krok späť...jednoducho ak chcete zmenu ktorej sa nebojíte a chcete mať zariadenie vždy aktuálne Lollipop je správna voľba... :)

A proc se nezeptas na T-Mobilu? Oni jsou za to zodpovedni.

Na tohle se používá mocný prográmek jménem Xperifirm Nebýt něj, tak na svém Zetku na Lollipop 5.0.2 čekám taky minimálně do letních prázdnin... Jen pro upřesnění ze zkušenosti doplním - snížení výdrže na baterii je poměrně výrazné...

Aha, a jak moc znatelné?

No, výrazné je to tak, že pokud nedejbože zálohuji na G+ fotky a prohlížím se zvýšeným jasem internet (a k tomu sleduji videa), tak je má Xperia Z schopna se i zapojená do nabíječky vybíjet. A pokud jsem měl doteď problém vydržet na baterku jeden den, tak teď mám problém vydržet do konce vyučování. Xperia Z1 bude mít pochopitelně výdrž vyšší, ale jen jsem chtěl ilustrovat, jak moc to šlo do háje.Druhá věc je opravdu neskutečné přehřívání. Stačí na pozadí zálohovat, hrát hru, mít zapnutý třeba Wi-Fi Hotspot a je z toho tohle...: http://abload.de/img/screenshot_2015-05-31... To jsou naprosto neúnosné teploty, kdy už mobil v podstatě nelze držet v ruce, natož přiložit k uchu.Tohle vše je daň za výbornou odladěnost systému - plynulá je každá sebemenší animace, a v některých chvílích, co jsme zkoušek s kamarádem, bylo mé Zetko rychlejší (kratší odezva), než jeho Z3. Nejplynulejší systém co kdy pro Zetko byl.Klidně se ptejte dál, rád se o své zkušenosti podělím.

Aký max výstupný prúd je Vaša nabíjačka schopná dodávať? :)

To sis klidně mohl najít sám. Nabíječka má 1,5 Ampéru.Za vypnutého stavu telefonu je schopna nabíjet tempem 1% za minutu (to lze taky dokázat spočítat), za běhu telefonu v pohotovostním režimu je baterka nabitá za ~dvě hodiny.Není problém v nabíječce, nejsem hlupák. Vím, jak mi mobil běhal s Kitkatem a vím, jak mi běhá teď. S nejvyšší pravděpodobností je to tedy vlastnost systému, se kterou toho moc nenaděláme.Když už jsme u toho, tak Sony se pochlapilo: http://mobilenet.cz/clanky/sony-potesilo-andr... (podpora pro 30 měsíců starý telefon? Wow!) Tak někdy na podzim uvidíme, jestli s tím Sony něco udělá.Přes to všechno doporučuji spíše přejít na Lollipop. V době dnešních powerbank za pár stokorun není problém mobil nabít kdekoliv, a ta plynulost a celková grafická evoluce za to stojí. A to nezmiňuji různé mini-vychytávky, jako např. Připíchnutí obrazovky.

tak mam preinstalovano a potrvrzuji, ze se mobil vybiji, kdyz je napojen na ntb... celkem deprimujici

Tak to není dobrý a jakou máte verzi? Podle čeho jste instaloval?

5.0.2 - 14.5.A.0.270ze stranky fora xperia - ten prvni odkazJeste to vyzkousim... ono se instalovalo hodne veci a aktualizovalo spousta aplikaci, ktere bych tam ani nechtel... coz me privadi k myslence rootnuti.

takze uz no problemo, nabiji se

To se Ti jen zdá, že jsi problém vyřešil. Zřejmě Ti zchadla baterka, takže už se zase v pohodě nabíjí.Já provedl v recovery před flashnutím Lollipopu kompletní wipe, takže je to čistý systém. Takže na mé straně chyba nebude, no..