» Poradna » Programy

XP: Síť: Nemáte oprávnění

Po instalaci Win XP na čistý počítač se nemůžu dostat na druhý počítač (Win 2k), z něj se ale dá dostat na 1.
DHCP a DNS je na tom 2. nastaveno automaticky, v Místech v síti je vidět, při kliknutí na počítač se neobjeví Login, ale nemáte oprávnění.
Pracovní skupina je samozřejmě na obou stejná.
Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Ještě jsem zapomněl napsat:
- PING jde bez problémů- když se na ten PC dají Win2k, tak to funguje bez problémů- firewlly vyplé- v síti nejsou jen dva počítače, z toho 1., se dá ještě přistupovat na 3. (už je to zamotaný )- síť se používá pro sdílení internetu (vytáčeného)
Myslím, že chyba bude někde v DNS nebo DHCP, nevím ale moc, co s tím...

Tohle me delalo pokud na pocitaci,ktery je pristupny nebylo zadavano pri prihlaseni heslo.Po zadani uz komunikace fungovala oboustranne na 100%.

Podla toho ako pises z XP na W2K sa nedostanes a z W2K na XP ano Tak by som skusil zapnut GUESTA vo W2K a malo by to slapat

pokud jsi s nějakým pc v početnější síti nebo s ním lezeš na internet, nepovoluj nikdy účet guestbuď na obou pc zřídíš taky další účty se stejným jménem a heslem jako používáš na druhém stroji, nebo na obou zřídíš rovnou jediný účet se stejným heslem - nedoporučuju zjednodušovat na administrátora bez hesla, nebo použiješ příkaznet use x: \\ip_vzdaleneho_stroje\d$ heslo /user:jmeno_vzdaleneho_uctuviz net help usepro mapování celého disku nelze mít zapnuto zjednodušené sdílení adresářů, musí běžet služba server (default bývá)