» Poradna » Programy

XP pro notebook za rok

Co myslite, ze bude hlavni problem, aby bezely XP na notebooku rekneme stredni tridy, co bude na trhu tak za rok, eventualne dva?
Jinak receno, neptejte se me proc, ale sem zastancem XP oproti Vista, linux ted vynechame. Notas si chci obmenit tak za rok, maximalne dva, ale rad bych na nem videl XPcka. Co bude nejvetsi problem toho, kdyz si za rok koupim notebook stredni tridy, vseobecna specifikace, nic super na hry, pouze strih domaciho videa, office prace, nejake strarsi hry...sehnat ovladace pro XP a ..???

Odpovědi na otázku

podle mě bohatě stačí to "sehnat ovladace pro XP". Pak se samozřejmě může stát, že 4GB RAM budou standard a tím pádem budeš muset mít XP 64bit.(čímž by se problém s ovladačema ještě zvětšil), případně celou paměť nevyužít.

no,
pokud to chce na to, co říká, tak buďto se smíří s tím, že nevyužije celých 4GB ram, nebo půjde do dualbootu spolu se systémem, který se třeba bude s počítačem dodávat.

Problém bude jedině s ovladači. Že 4 G RAM bude standart, tomu moc nevěřím, výrobci si rádi nechají prostor pro dodatečnou montáž. A pokud jde o dualboot, je to, zejména pokud se použije Linux, jediný způsob, jak získat nejen 64 bitový O. S., ale i 64 bitové aplikace a zdarma. O bezpečnosti na netu není třeba mluvit, lézt na net pod Win je hazard.

to je samozrejme kyd velkeho kalibru.

1. nevime co bude za 1-2 roky
2. urcite 4GB bude standard (ve stredni tride) a navic pro praci asi bude tak akorad, na strih videa urcite ne
3. XP v dobe Visty bude neco jako 98SE v dobe XP
4. Ovladace budou problemem
5. Vykon nbooku bude uplne na jine urovni nez ted a Visty na nem nebude problem provozovat.

treba ted Asus F5Z je pro Visty uplne dostatecny a bezproblemovy a to stoji cca 15 tisic - za rok nebo dva bude stat neco pod 8 tisic

Je dost pravdepodobne, ze za rok bude problem vubec sehnat NB, na ktery by sly WXP nainstalovat (ovladace).