» Poradna » Počítačové sítě

Xp nevidí síť

mám windows xp připojený přes router k internetu. Všechno běží v pohodě, ale když chci sdílet data s ostatními pc připojenými v síti tak to nejde. Když mačknu na síťová připojení tak je to naprosto prázdý. Mám vyplej i [fairwol]. A druhej pc tohle pc taky nevidí.

Odpovědi na otázku

otevři si vlastnosti připojení a u všech PC zkontroluj adresy (lokální - jako 10.0.0.X, 192.168.1.X apod.)
adresy by měly být ve stejném rozsahu (tzn. jít po sobě) a mít stejnou podsíť. pokud tomu tak není, tak to nastav ručně, nebo čekni router a administraci adres (dhcp)

no na no´tasu mám visty tam to jde jenže na xp se vůbec nezobrazí žádná sí´t u který bych mohl dát vlastnosti.

no ale to je zcela jiný problém. je potřeba konkrétně napsat, co tam máš za systémy. tento problém se totiž týká jenom jich a nad dotazem bychom mohli spekulovat věčně.
http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windowsvista... ...

A mas vubec nasdilene nejake adresare a soubory?

Jasně že mám když je tu připojený ještě jeden pc s vistama tak mezi námi to jede v pohodě. A přečetl sem si tam tu diskusi a myslím že problém bude v tom routeru jenemže tomu já moc nerozumím. Tady je typ: http://www.cz.o2.com/osobni/telefony_a_zarizen... ...

problém není v routeru. přečti si můj odkaz - musíš si pohrát s nastavením. tohle se už řešilo mockrát... stačí hledat

Tak sem si to přečetl po druhý a stejně to nepomohlo. Já si ani nemůžu nastavit tu pevnou IP adresu protože počítač vůbec nevidí síť! když mačknu na sítě v XP tak a´t pak mačkám na jakýkoliv odkazy (jak je postraně taková ta lišta s nástroji) tak je to prostě prázdný.

Musí být skupina, proveď kontrolu, popřípadě úpravu...

http://jnp.zive.cz/Clanky/Nastaveni-pracovni... ...

Musí být STEJNÁ skupina, ....