» Poradna » Windows (a jiné OS)

XP nejde správce zařízení

XP Pro SP3Když otevřu správce zařízení nebo síťová připojení zobrazí se jen prázdné okno. Zkoušel jsem bod obnovy měsíc zpět - nepomohlo. Pak jsem našel tohle:https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/953979ale KB953979 nejde stáhnouthttps://support.microsoft.com/cs-cz/kb/953791při prohledávání registru nejsou žádné shody s "$% &' () * +."Služba Plug and Play běží.Ještě nějaké nápady, než to přeinstaluju?

Odpovědi na otázku

Mozes skusit opravu XP, nabootujes z instalacneho media. Uz som to sto rokov nerobil, ale malo by to fungovat tak, ze vlozis prislusne medium(cize ak je to XP CZ OEM Home, tak musis vlozit presne take medium) a pri vybere diskov stlacis R ako Repair(bude tam ta moznost, ak tam nebude, nemas spravne medium)Toto zachova uzivatelske profily a data.Pokial je ten Win prilis roz*rdany, tak to ale nemusi dopadnut dobre, takze zaloha sa odporuca.Taketo opravy som robil velakrat, hlavne, ked sa menil mainboard a uzivatel trval na zachovani povodnej instalacie a velakrat mi aj pomohla vyriesit podobne prapodivnosti.

Pravděpodobné příčiny:A/ BFU pracuje v účtu s právy skupiny USERS => daný profil je zničený;B/ BFU pracuje v účtu s admin právy = fatální chyba => OS je napaden exploity;C/ admin použil nějaký čistič/tweak => OS je zničený.Co s tím?Standardní postup:(A) boot do nouzového režimu -> Obnovit z bodu obnovy z okamžiku, kdy OS fungoval bezvadně.(B) + (C) boot z inst. média -> F3 na 4. GUI -> Obnovit OS ze zálohy v externím médiu. Ne z bodů obnovy - jsou napadené!

Ještě jsem zkoušel tohle:http://helpdeskgeek.com/windows-xp-tips/device-ma... taky nepomohlo.Dělá to i na účtu s admin právy.Můžu zkusit nějaký hodně starý bod obnovy? třeba rok? - kdy to fungovalo bezvadně nevímzáloha zřejmě neexistuje, v pc je instalován SPASITEL - dá se to použít? jak?

Takze sa jedna o nejaky Triline / Comfor ?Spasitel je bitvoa kopia, nieco ako ghost image.Malo by cez to ist obnovit system minimalne do factory image bez zalohy dat.Myslim, ze Spasitel nedokaze zachovat data(ale to tipujem)Skusil by som rozhodne tu opravu ako som pisal vyssie a re-install/obnova do factory cez spasitela by som nechal az ako last resort riesenie.

Jedná se o autocont, taky už si instalátor xp moc nepamatuju, mám takový dojem že když dám repair, tak tam zůstane jen spustit konzolu. Mám strach aby to nesmazalo ten factory image - kterej ani nevidim kde je

*ATComputers

Nemal som na mysli Repair conzolu, existuje druhy repair, pri vybere diskov sa da vyvolat a zbehne cela instalacia so zachovanim profilov atd.

Zkusil jsem ten repair, ale narazl jsem - když zadávám product key, řve to že je neplatný. Na bedně je COA štítek vista business, ale pc byl dodaný s winXP - downgrade provedli přímo v autocontu. Ještě před tím repairem jsem si sériové číslo vyčetl pomocí AIDA64 - teď ho tam dávám a je neplatné. Co s tím, jak se řeší reinstal downgradovaných vist na XP?Instalační CD jsem použil XP pro SP3 z MSDNAA

v návalu zoufalství jsem zkusil i klíč z nalepeného COA štítku visty, samozřejmě nic. Takže asi budu potřebovat instalační ISO WinXP SP3 CZ OEM, kde se dá stáhnout opravdu čistá verze od MS?

Potrebujes rovnaky OS ako bol ten povodny, tipujem XP Pro(?) OEM na service packu nezalezi, ten doinstalujes potom.Co sa tyka downgrade z Visty na XP tak sa to robilo tak, ze si pouzil hocijaky kod na XP SP3 a nasledne si telefonoval na aktivacnu linku MS a nadiktoval si im kod z COA stitka Visty.Instalacny kod na XP Pro OEM najdes na webe, nemam momentalne po ruke ziadnu taku nalepku, doma mozno najdem...

Na webu jsem našel Windows XP Professional SP 3 (x86) - CD VL (Czech) s odpovídajícím otiskem MD5 i SHA-1. Zkusím to, ale určitě to bude chtít OEM. XP PRO SP3 OEM je ale taková rarita, že se mi nepodařilo najít ani samotné otisky MD5 a SHA-1.

XP SP 3 VL, se mi asi nějak špatně vypálilo na cd-rw, házelo to chyby že nejde přečíst nějaký soubor po přeskočení nešel přečíst další... Nakonec jsem tam dal XP SP2 OEM, spustil jsem tu opravu a dojelo to až do konce, ani to nechtělo CD key. ALe teĎ je potřeba instalovat SP3, jak na to? Vypnout NOD32, nebo to radši udělat z nouzovýho režimu?

Bych to nedramatizoval. Stáhno SP3 třeba ze stahuj.cz a normálně pusť v normáním režimu. NOD můžeš vypnout, moooožná to pojede maličko rychleji.

Nejaké podozrivé ak to nechce číslo

SP3 jsem spustil ze starého CD z Computeru, NOD32 jsem raději vypl. Číslo si to jednoduše vzalo ze staré instalace - nedělal jsem čistou instalaci s formátem HDD, ale spustil jsem opravu z instalačního CD, viz zde:http://www.tipypropc.cz/oprava-poskozenych-window...

Pozor Vl nie je OEM.Mozno sa tu najde niekto, kto ma iso spravene z CZ OEM, ja nemam, ja ked tak mam iba EN.Nepomozete mu niekto?(trebars hodit iso XP Pro CZ OEM na dropbox/gdrive?

To už je dobrý, opravil jsem to pomocí originálního CD XP SP2 OEM, zůstaly zachovány soubory, profily, vše funguje. Teď řeším jak do toho doinstalovat SP3, aby se to nerozbilo.

no tak to som rad, ze oprava pomohla. SP3 nainstaluj standardne, bud sa to zosype, alebo nie.Podla mna by to malo byt v pohode.

Instalace SP3 proběhla úspěšně, vypadá to, že je všechno funkční.Díky moc

Rado sa stalo.