» Poradna » Programy

Xp nebo server

ahoj mam doma 3 pc a server. a ten server bude sdilet net(normalne do hubu a taky pres wifi), dale ten server bude jako datovej. kongigurace serveru: celeron 900MHz, 256 ram, 40 disk no a nevim jestli tam dat win xp nebo win 2003 server....co myslite? jeste tam nemam nic nainstalovany tak mi to je jedno tak poradte

Odpovědi na otázku

ani jedno, bude ti to zrat vykon, kdyz uz widle, dej tam radeji w2k. xpcka jsou shit, a kdyz uz tak maximalne na wokstejsnu.

znamej mel server celeron 466 s 256 ram a mel tam widle 2003 a slo mu to prej v pohode

pokud budes toto PC potrebovat pouze na to, co pises (zpristupneni inetu a souborove uloziste pro dalsi dve PC) tak nema cenu na nej instalovat serverovy OS. Melo byt to smysl tehdy, pokud bys planoval dalsi serverove sluzby napr. v podobe zprovozneni domeny (jako domain controller), pokud bys sis chtel pohrat s postovnimi sluzbami (instalace a konfigurace Exchange - pokud mas), zprovozneni ISA (firewall a proxy - opet pokud mas instalacky)...

ano bude to jen jako uloziste dat a sdileni netu nic vic....takze xp jo?

ano, jako souborovy server maximalni pocet 10 povolenych pristupu na sdilene slozky ta 2 dalsi PC nepresahnou. Pro moznost sdileni inetove konektivity muzes pouzit bud jako zaklad Sdileni pripojeni (interni zalezitost Windows) nebo muzes vyuzit programu treti strany (Winroute, Lansuit602 aj. - to uz zalezi, jak moc bude (ne)potrebovat rizeni pristupu na Inet)

no do tedka sem pouzival to interni sdileni co maj winy to bylo celkem jednoduchy udelat a treba winroute je na tom neco lepsiho?

Sdileni pripojeni - jednoduse nastavitelne a nenabizi funkcionalitu navicAlternativy jako napr. Winroute - muze fungovat i jako proxy (mezipamet pro prohlizene stranky, zakaz pristupu na konkretni stranky), jendoduchy mail server apod.Reknu to tak - pokud jste doposud pouzival sdileni a byl s nim spokojeny, nechtel  jste funkcionalitu navic, staci jej nechat...