» Poradna » Programy

XP Mode

Dobrý večer,mám takový problém a jsem z něho už úplně vyřízený .Známý účtuje v programu účto 2000, koupil si nový PC s win 7 64bit, tzn. účto nejde rozjet normálně protože je to stará 16bit appka. Tak se zvolil způsob XP modu, vše šlapalo jako hodinky až do minulého týdne, kdy se to vše zadačlo strašně trhat.Dnes jsem zkusil reinstalovat XP mode a je to ještě horší než to bylo, teď není jen zpomalený XP mode ale i WIN 7 , ukrutně se to seká a prodleva mezi dvojklikem je třeba až 30 sekund. Chci se Vás zeptat, jestli náhodou nevíte kde by mohl být problém? Připadně jak rozjedu tu podělanou 16bit aplikaci ve Win 7 abych nemusel používat XP mode? Musím to dnes vyřešit, už teď mám kruhy pod očima, ale zítra to Účto potřebuje a bude v něm dělat, takže nedá se svítit.Za jakékoliv nápady budu rád

Odpovědi na otázku

Už je to dlouho, co jsem řešil stejný problém, ale pamatuji si, že jsem nakonec použil Dosbox. Tisk účetní řešila tak, že uložila sestavu do souboru a poté vytiskla z Win - no a nakonec prostě objednala novou verzi Účta, která to již uměla řešit (rovněž pomocí předkonfigurovaného Dosboxu a Dosprintu). Určitě prohledejte web Účta, měli tam návody a konfigurace pro Dosbox.

vmware, vbox... a dej si tam i W95 nebo to, v čem mu to jelo, nebo ten starý stroj na účtování, i v DOSu

Odviruj, aby bylo jisté, že výkon nic nežere.Otestuj výkon disku a jestli neodchází - aspoň v HD Tune: http://www.hdtune.com/download.html

OT: to máš za to, že používáš slovo "appka" :)

Když vás zlobí appka, vždy pomůže wapka... Máš pravdu, Účto je trochu víc, než jen aplikace.

Účetní živí její práce, takže rozhodně odmítla všechny psí kusy a pokusy s virtuálním PC nebo dosboxem a chtěla mít zobrazené, pracovat i tisknout v Účto tak, jak byla celé roky zvyklá. Nejjednodušším řešením byla instalace W7 32b, jak ostatně taky doporučuje výrobce programu.

Jestli myslíš účto Tichý Ježek, tak přímo na jejich stránkách je ke stažení verze, která funguje pod Win x64 naprosto spolehlivě.

Účto v dosboxu pod 64bit jsem taky zkoušel, ale že bych mohl říct, že je to nějak svižné, to teda ne. Vyhledávání faktur nebo dodavatelů zabere strašně moc času a ještě se to dost trhá při projíždění faktur od shora dolů.... Možná je chyba v nastavení PC.projel jsem to všechny antivirusem a vše v pohodě. Zaráží mě fakt, že CPU na Virtual PC je neustále na 100%, to samé CPU na win 7. Nemůže za to třeba nějaká aktualizace?

Ucto 2000 pro 64bit stažené ze stránek výrobce běžící pod DosBoxem používá kolega na Win7 Ultimate 64bit a na docela zastaralém HW a běhá to naprosto v pohodě, úplně stejně jako pod 32bit bez nejmenších problémů.

V tom případě bude opravdu chyba někde v nastavení PC

VMware a nebudeš se divit jak to šlape, klidně ji můžeš jet i pod W98 / W2000 a je to naprosto bleskové.

Dík všem za reakce,nakonec to vyřešil ten Dosbox a nastavení grafické karty a lítá to (až na tisk) bez problému.Ještě jednou děkuji a tímto považuji za vyřešeno.