» Poradna » Mobily

Xiaomi video

Dobrý večer, vlastním Xiaomi Mi Note 10 Miui12, poraďte prosím s natáčením videa.Jakmile dám stabilizaci videa, tak nelze zoomovat.Když použiji video v Pinnacle 15, tak se rozsynchronizuje video se zvukem, v Movie Maker je OK..Když použiji dálkovou Bluetooth spoušť, tak se mi snímek fotoaparátu dobře nezaostří.Video 4K/30FPS dobře zaostří při 6nás. zoomu, ale video 1080P/60FPS špatně zaostří při 6nás. zoomu.Děkuji za pomoc radou nebo nějakým návodem na nastavení fotoaparátu a videa.S díky a s pozdravem Pepa.

Odpovědi na otázku

Uvědomte si, že fotoaparát v mobilu je pořád jenom lepší dírková komora, nikoliv profesionální záznamové zařízení, i když vás reklama a techničtí analfabeti budou stále přesvědčovat o opaku. A pokud už takové víceméně nouzové záznamové zařízení hodláte takto primárně používat, musíte jeho výběr podmínit právě těmito podmínkami, což asi Mi Note 10 zrovna nesplňuje... Ovšem ta synchronizace zvuku a ostatní je věc softwaru v PC, to s mobilem nijak nesouvisí, pokud jinde je to v pořádku.

Technicti anaflabeti spis stale ignoruji jaky skok kupredu fotaky v mobilech udelaly a omilaji pisnicku o nouzovem reseni...

Techničtí analfabeti především nechápou fyzikální zákony a myslí si, že kvalitní obraz jde nějakým zázračným způsobem vypočítat, a proto tvrdí o nouzových řešeních takové nesmysly. Stejně jako si Zelení myslí, že přírodní zákony jsou odhlasovat. To se ale všichni pletou.

co myslis, preco televizie a filmove studia nenahravaju filmy na telefon a paparazi nefoti celebrity xiaomi mi note 10? Tak nechci od trabantu aby presiel 200 90° zakrutu, kup si monopost F1

ok :) https://digitalne-kamery.heureka.sk/canon-xf200/ toto je to co chce Pepa, ale je to len FHD a stoji 2700 ecok.

nebo nějaká varianta Sony Alpha + vhodné sklo + mikrofon. Pak má výhodu výměnné optiky a má i pořádný foťák...

tak pokud točíš film takového typu, že ti nevadí omezení telefonu a jseš si jich vědom, tak jde leccos. Tady to vypadá, že celý film je točený zcela/většinou v interiérech, na blízko, takže stačí fixní krátké ohnisko. Osvětlení je stejně umělé, což ovlivníš přisvícením. A stejně je vidět, že měl aktivní stabilizaci gimbalem.Na street video se taky mobil dá asi celkem použít i když na něco bude zas lepší třeba GoPro...

Ano, a jde s tím natočit i rozhlasovou hru, věřil byste tomu?

Jak jsem psal, jen pro zajímavost. Já foťák v mobilu beru jen jako nouzovku na poznámky.

Ano, právě jsi objevil rozdíl mezi mobilním telefonem a skutečnou videokamerou Ne že by se tím použitelné video natočit nedalo, ale musíš zapomenout na zoom a různé přídavné funkce. Je to opravdu jen obrazový zápisník, můžeš si s tím udělat reportáž z výletů a když to dobře sestříháš, bude se na to dát koukat. Ale počítej s tím, že bude spousta odpadu klasickou kameru to samozřejmě nenahradí.

hele, mobil se sice dá použít na běžné focení místo konzumního kompaktu, ale zrcadlovku ani videokameru ti nenahradí, takže pokud máš nějaké vážnější filmařské ambice, tak si pořiď normální videokameru s pořádnou optikou, optickou stabilizací a zoomem.Mobil s tou pidi čočkou fakt není určený na víc než nějaké videomomentky z dovolené.

HALE TEZKY VIDEO,DEJTE MI IG NA TU CAJE MA DOBRY KERY A CELKEM THROATZLLA