» Poradna » Mobily

Xiaomi redmi se nenabíjí bez restartu

Ahoj, mám problém s nabíjením. Mobil mám už tři měsíce, dosud žádný problém, ale teď už asi tři dny nereaguje na nabíječku, pokud je zapnutý. Musím ho připojit na kabel a restartovat, teprve potom se rozsvítí indikátor a baterie se začne nabíjet. Stalo se to tedy už jednou v minulosti, ale stačilo jen jednou restartovat a bylo to na dlouho dobu v pohodě. Nedávno se mi aktualizoval MIUI, nevím, zda by to mohlo mít souvislost. Žádné nové aplikace jsem neinstalovala a ta aktualizace proběhla několik dní předtím, než se objevil tento problém. Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkusit hard reset. Jinak reklamace.http://hardreset.cz/hard-reset-xiaomi-redmi-3s/

Budu to muset zkusit. Přetahovat data se mi nechce, ale nic jiného mi nezbývá. Děkuji

"Přetahovat data" bys rozhodně měla a to nejen teď. To tě nenapadlo, že telefon, jako kterákoliv jiná elektronika, se může kdykoliv pokazit a o data v něm přijdeš? ;) Pak tady lidi často brečí, že se nemůžou dostat k datům, když telefon "umřel"...

při rozumně nastaveném prostředí se nic přetahovat nemusí. Jen si připojíš nový telefon ke svému google účtu, případně jiným službám (dropbox) a máš přístupné všechno, tak jak na tom starém. Nainstalují se aplikace, maximálně něco donastavíš podle svého. V tom je přece hlavní kouzlo smartphonů...

A zkoušel jsi někdy, kolik Google skutečně dokáže obnovit dat? Já teda ne, pro mě je jistota Titanium Backup, ale docela by mě to zajímalo.

Obnovit dat? Já data přece neobnovuju. Proč bych měl mít data v telefonu, když je mám v Google Drive a podobně (Dropbox)? Já mluvím o připojení účtů.

Tak ty mi toho moc neřekneš... Když obnovíš mobil do továrního nastavení a následně se pak přihlásíš do Google účtu, Google začne obnovovat uložená data... Už vidím, jak máš aplikace+jejich data uložená na Google Drive či Dropboxu.

Google účet po připojení začne obnovovat aplikace, to je v pořádku.. Ale nikoliv data. Data jsou fotky, dokumenty, kontakty, kalendáře atd atd... A ty mám na Dropboxu a Google Drive. Ty obnovovat přece nemusím...

Jasně, určitě budu mít 64GB dat v cloudu, to jsi se asi zbláznil. A data aplikací se stejně nikam nezazálohujou.

taky úplně stejný problém. Při vypnutém mobilu nabíjí, ale při zapnutém ne. Reklamováno a reklamace neuznána. Prý vytopený mobil, což je nesmysl. Nikdy vytopený nebyl. Co s tím?