» Poradna » Mobily

Xiaomi redmi note 8t notifikačni dioda

Vlastnil jsem dva telefony Xiaomi 3s a 4note měli měli barevnou diodou. Koupili jsem s s radostí Xiaomi redmi note 8t a zjistil jsem že nemám ani bílou diodou a jsem z toho dost na nervy, chybí mi! Prosím je nějaká funkči aplikace, která nahradí diodou. Vyzkoušel jsem jich dost a žádné nefunguje. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Zkuste https://play.google.com/store/apps/details.Každopádně to chtělo si ověřit před koupí, jestli daný model LED má nebo ne. Stačilo koupit Note 8, ten LED má.

Před nákupem sis neověřil, jestli diodu má? To k reklamaci důvod nebude. 8T prodej a kup si něco s diodou. Postupně ale zřejmě zmizí ze všech mobilů.

Takto dopadlo rande na slepo. Co sa tyka aplikacie, tak nevidim v tom velky zmysel, ked ze mobil nema amoled display.

Smysl takovéto aplikace mají. Dokáží zvukem, vibrací nebo probliknutím displeje či blesk LEDky upozornit na nepřijatý hovor, SMS, nebo jinou událost.

Neboli otravovat ?

Tak pokud to považujete za otravování, nepoužíváte. Pokud někdo notifikace chce, použije.

Jak píše kolega, aplikace simulující LED fungují, pokud mobil má AMOLED displej. Což zrovna 8T myslím nemá. Upozornění na události se dají v mobilu nastavit bez instalací zbytečných aplikací.

A bez AMOLED to nefunguje?

LCD IPS a spotreba energie

Jako že probliknutí displeje dejme tomu jednou za minutu spotřebuje výrazně energii?

Stalo se mi úplně to samé, přítomnost notifikační diody mě nenapadlo vůbec ověřovat, protože to je nástupce řady, která ji má. Takže jsem taky pak doma dost koukal, že tam není. Každopádně nezbývá, než si zvyknout, protože na klasickém LCD notifikační dioda simulovat nelze. Možná by to šlo použitím přisvětlovací LED od fotoaparátu, ale to jsem zatím neřešil.

Taky to neřeším, vlastně možná vítám. Už takhle člověk stejně kontroluje mobil průměrně každých 5-6 minut. Na zprávy, maily, události apod. upozorňuje akusticky, je zbytečné, aby tam ještě něco blikalo/svítilo.

No tak jste mi moc nepomohli i tak děkují za příspěvky moje chyba že jsem se nepřesvědčil.budu si muset zvyknout. A ještě k tomu blikání a koukání co 5 minut když jsem neviděl že diodka bliká tak jsem nesáhl na mobil i půl dne 🤔

Tak teď budeš na mobil sahat ještě míň. Alespoň u mě to tak je. Mobil s diodou v kapse, aktovce, na stole displejem dolů, apod. jsem zbytečně kontroloval určitě častěji, jestli tam něco nebliká/nesvítí. Podle zvuku vím, o jaké upozornění se jedná, co je důležité a co počká.

Nic ve zlém, ale to je spíš už problém v hlavě, ne?

Ano, to určitě je. Pro kontrolu stavu diody je potřeba na displej mobilu vidět. Při akustické signalizaci ne.

Nemyslel jsem to nijak zle, prostě jsme tak už zmagoření, že opravdu jsme schopni kontrolovat tak jak popisuješ. Já sám používám výše zmíněnou app, přestože LED v mobilu mám. Právě kvůli možnosti nastavení upozorňování zvukem. I to probliknutí displeje mám, byť nemám AMOLED

Ten průměr 5-6 minut byl výsledek nějaké nějaké studie (Nokia?), kde vyšlo, že člověk se podívá na mobil 150-200x za den. To už je diagnóza. Věřím, že většina z nás na tom tak zle nejsme.

Vizuální upozornění se hodí, když člověk není zrovna u mobilu a nebo neslyší upozornění. Stačí se podívat na diodu a hned ví, jestli něco přišlo. Když notifikační dioda není, musí se rozsvítit displej. Samozřejmě, u lidí, kteří jsou na mobilu snad 24 hodin, je nějaké upozorňování, zbytečné. Doufejme, že podle těchto lidí, se výrobci mobilů nebudou řídit a neodstraní i zvukové upozorňování.

https://play.google.com/store/apps/details funguje na redmi 8 u 8a bez problémů. Spotřeba baterie se o trochu zvýší ale není to nic, co by nějak omezovalo běžného uživatele. Počítám, že s 8t to bude podobně.

To je samozřejmě blbost. Always on nelze použít u klasického LCD.

V tom případě mám asi mámení, a to, co už nějaký ten měsíc spokojeně používají tchýně i manželka, je vlastně blbost a nejde to použít. Budu ti věřit a hned jim to jdu oběma odinstalovat.

Ono to samozřejmě použít jde, pokud ti nevadí, že trvale jede podsvětlení displeje a telefon vydrží na jedno nabití možná půl dne, aniž by ho někdo používal.

Jdi ty brepto. OP si aplikací vyzkouší, když bude chtít, a zjistí sám jak to je. Není třeba o tom diskutovat.

Tak z principu, allways-on aplikace na LCD jsou pitomost, na tom člověk s IQ>50 nemusí nic zkoušet, protože ví, jak to LCD funguje a za potřebuje trvale zapnuté podsvětlení, aby mohl něco ukazovat.

Tak z principu, my s IQ pod 50 sice víme, jak LCD funguje, ale naštěstí jsme nevěděli, že je ta aplikace pitomost, tak jsme ji vyzkoušeli. Funguje nám ke spokojenosti všech zúčastněných. Tím bych to asi ukončil, protože mě tvoje teoretizování nebaví.

To že ti trvale podsvícené LCD vycucne baterku podstatně rychleji, než zhasnuté, není žádná teorie, ale jednoduchý fakt.

mám Motorola One a používam už hooodne dlho túto aplikáciu:https://play.google.com/store/apps/detailsmyslím, že to má aj češtinu a mrtě možností nastavenia. podmienka je samozrejme prítomnosť blesku!

Kdysi jsem FrontFlash Notification vyzkoušel na jednom RN. Blesk opravdu člověka v noci dokáže probudit. Služba blikajícího oznámení ale vyžaduje povolení číst osobní údaje, kontakty, texty zpráv, zapínat/vypínat režim Nerušit atd.

jo a funguje to spoľahlivo od Android8. momentálne už mám android10

Souhlas, je to otravné, tahle dioda je dobrá funkce, ale plošně z telefonů mizí. Já to osobně řeším chytrými hodinkami, které mimo jiné umí i notifikace.