» Poradna » Mobily

Xiaomi redmi note 4x mazání souborů

Ahoj, mám nový Xiaomi redmi note 4 a mám problém s tím, že když smažu kupříkladu shlédnuté videa tak se mi neuvolní místo, ale pouze nabobtná položka "jiné soubory". Teď už má přes třicet giga. Ta položka se mi zobrazuje v nastavení - úložiště. Jedná se o interní paměť (64gb). Soubory fyzicky nikde nejsou. Co tedy udělat aby položka "jiné" byla nulová a skutečně se uvolnilo místo?

Odpovědi na otázku

Položka "jiné" samostatně vymazat nejde. Ale je fakt, že 30GB je hodně. Já tam po necelých dvou letech používání mám asi 8GB (mám stejný telefon). Jakým způsobem ty soubory mažeš?

Napřed jsem je mazal přes počítač. Teď když jsem si toho všiml, tak to dělám přes čistič v telefonu, ale výsledek je stejný. Ta velikost složky ostatní odpovídá tomu co jsem postupně smazal. Telefon teď hlásí volné místo 10gb. Předpokládám, že jak se dostanu k nule , tak budu muset telefon uvést do továrního nastavení a uvidím co to udělá.

Telefon jsem už před pár dny zkusil vypnout zapnout, ovšem v tomto směru s nulovým výsledkem. Teď jsem to zkusil znovu a položka ostatní je 1,9gb a volná paměť zhruba odpovídá tomu co by tam mělo být. Tak snad už to bude dobré.

Nemáš nastavené nějaké lokální zálohování? I při velkém pohybu jpg, mp3, mp4 souborů po více než 2,5 letech při občasném použití Čističe (cca 1x za kvartál) mám v Jiných na jednom telefonu 0, na druhém 0,93 GB.