» Poradna » Mobily

Xiaomi Redmi Note 4 Global - Android 8 Oreo?

Dobry den, myslite si ze Redmi Note 4 dostane Android Oreo? Nebo uz je pro nej konecny Nougat a mel bych se poohlidnout po nejake alternativni ROMce?

Odpovědi na otázku

Pochybuju, že ještě bude. Ale nějak nevím, k čemu to tak nutně potřebuješ :) Já raději starší vyladěnou verzi, než novější alternativní ROM prolezlou chybami :)

Já si myslím, že když Oreo potřebuješ tak nutně, měl ses poohlídnout po nějaké alternativní ROMce už dávno.

RN4 má už i Pie: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi... . Jestli postrádáš novější funkce, nevidím důvod zůstávat na oficiální ROMce.

Důvod může být ten, že ty alternativní ROM jsou často prolezlé chybami :) A navíc jim většinou chybí vylepšení a funkce dodané výrobcem.

pro RN4 existuje celá řada ROMek na Androidu 8.1, které jsou plně funkční (včetně třeba Lineage 15.1) . A že by někdo vydával ROM, které chybí "vylepšení a funkce" dodané výrobcem? To snad ne.

Píšu to proto, že tazatel vůbec nemusí tušit, že alternativní ROM bude dost odlišná a spousta věcí mu tam může chybět. Samozřejmě pokud s tím počítá, tak ať jde si toho :)

Trochu stát nohama na zemi ono označování "plně funkční" je v realitě lidí co testují ROM z XDA často na hony vzdálené od požadavku normálního uživatele.

Nedostane. Jeden update už dostal a starší Note 3 skončil na Androidu 6.

Xiaomi sotva bude investovat svůj čas a peníze, do aktualizování Androida u starších mobilů. Musí stačit, že aktualizuje MIUI. Pokud chceš novější Android, tak buďto custom ROM a nebo si pořídit novější mobil.

Tak nic. Pockam do října(v téhle dobe by mel teoreticky dostat Oreo), pokud nic nebude, kaslu na nejake MIUI a nacpu tam Custom ROM.

Uz nas rootly tel? Bez toho to neudelas a nekde psali, ze xiaomi uz to nepodporuje, ten web, ktery ti vygeneroval to cislo uz nefunguje. Ale vyzkousene to nemam.

Ano telefon rootly mám, už dávno.

Bože, děti, root neznamená, že si nahraješ jinou ROM, už aby jste mazali do školy

No tak alespon odemknout bootloader a nainstalovat twrp. A nerikej mi deti. Ty jelitko jedno. Kdyz nevis.... Cim se odeme lisis...

To si přeje "dospělý a vzdělaný" jedinec, který by se měl přidat, protože nezvládl ani učivo 2. třídy ZŠ. Pokud nevíš, mám na mysli shodu přísudku s podmětem. Čest Tvému "nicku".

1.Na flashnutí ROM, stačí odemknutý bootloader.2.Xiaomi to podporuje, Honor a Huawei už ne. Ale Xiaomi, údajně, dobu, kdy zašle kod k odemknutí bootloaderu, prodloužilo na měsíc/dva.

Dle mne naprostá zbytečnost, navíc u MIUI, které je napříč verzemi prakticky stejné. Popravdě mě ani nenapadá nějaký zásadní rozdíl Oreo vs. Nougat, kterého by si BFU všiml, tedy až na adaptivní ikonky. Osobně bych nahodil stabilní (případně týdenní již MIUI 10) ROMku od kluků z miuios.cz, která je, oproti zbastleninám z xda, dobře vychytaná.

Rozdíl např. je, že Oreo už nemá v nastavení wifi možnost zapnout/vypnout wifi, když je mobil uspaný.

Já ji tam třeba na a Oreu mám. Stejně tak jako možnost korigovat přístup aplikací k WiFi či mob. datům. Vše záleží na výrobci, a zrovna u Xiaomi to platí 2x tolik.

Pro me je treba rozdil v tom, ze Oreo by melo mit podporu LDAC, coz bych uvital... takze to vypada, ze spis koupim novy mobil.