» Poradna » Mobily

Xiaomi Redmi 4X - samovolně mizí mobilní data

Manžel má asi rok telefon Xiaomi Redmi 4X. Od samého začátku se mu bezdůvodně rozsvěcuje displej. Mnohem víc nám ale vadí, že mu mizí data z datové SIM. Marně se snažím přijít tomu na kloub.. Přes Optimalizaci jsem krom WhatsAppu zakázala mobilní data u všech aplikací, ale pořád dat ubývá.. WhatsApp má povoleno wifi i data, aby byl dostupný i v terénu. U Samsungu mu data nemizela. Nevíte někdo co s tím? Díky. Anna.

Odpovědi na otázku

Xiaomi jako Huawei. Jinak je taky problem se kuknout ktera appka ty data vyuziva? pripadne pokud je dom apres vikend na Wifi, zakazte Whatsupu mibilni data. Pak muzete sledovat ktera app ty data zere.

Díky

Tak nevím, toto jsem našla, WhatsApp to asi nebudehttps://postimg.cc/gallery/1919bku8s/

Co to znamená, že mizí mobilní data? Jako, že se odpojuje od internetu? A co tak zkusit tovární reset?

Mizí kredit z datové simky

Zkrátka a lépe řečeno, něco využívá data. Zkuste nějaký monitoring dat, viz níže např. ten MyDataManager, nebo jinou podobnou app. Přece není možný, abyste nezjistili, co vám data využívá.

MIUI má v základu sledování dat, stačí se podívat do položky "Využití dat" a tam je vidět, která aplikace má mizení na svědomí. Na stejném místě se dá pro vybranou aplikaci použití dat zakázat.

Pak už vůbec není problém přijít tomu na kloub.

Po továrním nastavení se nic nezměnilo :(

Zkuste My Data Manager. Tak snadno uvidíte, kdy a která aplikace využila kolik dat. Pokud tedy máte na mysli, že Vám mobil využívá data. Pojmu "mizí data" zcela úplně nerozumím.

Zaznamenal jsem v jednom období stejný problém, zejména samovolné rozsvěcování displeje bylo těžko zjistitelně, ale postupně (zřejmě po nějaké aktualizaci MIUI) jev vymizel. Jak se uvádí na fórech, příčina se ne vždy dá snadno zjistit, ale komunikátory WhatsApp nebo Viber tomu nejsou na vině.