» Poradna » Mobily

Xiaomi Redmi 4A - nefunguje 2G

Dobrý den, mám problém s mobilní sítí. Jde o to, že se mi mobil nechce připojit k 2G, 3G a ani 4G mimo města. Mám custom ROM Pixel Experience. Závada není ani v SIM modulu ani v SIM, jelikož předtím fungovala normálně, jenom to teď asi dva dny blbne.

Odpovědi na otázku

To že to doteď fungovalo přece neznamená, že nemůže být vada v GSM modulu, ne? V podstatě jsou pouze dvě možnosti, buď odešel GSM modul nebo je blbá ta Custom ROM. To zjistíš jedině tak, že nahrajes originální. Jiná možnost není.

I s originální ROM to blblo.

V tom případě vada GSM modulu.

Ale to by mi snad nejelo 4G ve městech, ne?

Klidně může. GSM modul může mít vadné pouze některá pásma. Pro jistotu si v nastavení mobilních sítí zkontroluj, abys tam neměl nastaveno "pouze 4G".

Právě, že ne.

Tak potom už opravdu není jiná možnost, než vada GSM modulu, bohužel.

Je integrovanej na desce, nebo se dá vyměnit?

Nedá, je na desce. Jedinou šancí by ještě mohlo být, že je to v modulu antény. Ten je z části samostatný a z části součástí krytu (ale bez záruky, tenhle konkrétní model jsem rozdělaný neměl)

Ale když jsem volal na tísňovou linku, tak se to připojilo. V tom případě by měl být problém se SIMkou, ne?

Ne, se SIM problém není, to by nefungovalo vůbec. Na tísňovou linku použije telefon jakékoliv pásmo jakéhokoliv operátora, kde se mu podaří navázat spojení, takže to nic neznamená.