» Poradna » Mobily

Xiaomi Redmi - otaceni displeje

Xiaomi Redmi Note 5A Prime - aktualni MIUI z nepochopitelnych duvodu nepodporuje v aplikaci pro sms otaceni obrazu na sirku (landscape).Da se to nejak obejit bez rootu/nahravani jineho OS? Ma nekdo zkusenost? Bude to resit jina aplikace pro zpravy, nebo se to da necim externe prinutit k tomu otaceni?Nemam ho momentalne u sebe, abych to zkusil.

Odpovědi na otázku

MiUI mělo obecně problém běhu v landscape modu. Je to vlastnost není to jediná věc která "nášiřku" nejde jak má.

Ano, to vim, ze je to "vlastnost", i kdyz z hlediska uzivatele naprosto zjevna chyba. Potrebuji to ovsem nejak obejit. Ostatni bezne veci se otaci normalne (galerie, browser...). Jen ty pitome zpravy...

Tohle je věc aplikace. Takže zkusit jinou aplikaci.

Takze kdyz na zpravy nainstaluji z Google Play napriklad normalni Google messages, landscape v nich bude fungovat? Nejsem si jist, kde presne se ten "trigger" pro otoceni nachazi.Jenom si to myslis, nebo to mas prakticky overene?

No systém aplikacím informaci o otočení displeje posílá. Takže je jen otázka, jestli aplikace otáčení podporuje. A zrovna u SMS se moc nepředpokládá použití na šířku, takže to nejspíš ta defaultní SMS appka nepodporuje.

U SMS se nepredpoklada pouziti na sirku? O_o Do setkani s Xiaomi Redmi jsem nikdy nevidel telefon, ktery by to defaultne nedelal. Je to tak naprosto logicka a prakticka funkcionalita, ze by me proste ani ve snu nenapadlo, ze to nekdo nebude podporovat, ale to je ted jedno.Dame tam tedy jinou sms aplikaci, snad se tim nerozbije neco jineho. Dekuji.

Nerozbije, v klidu :)

Pro SMS mám výchozí aplikaci od Googlu a otáčení funguje. Musel jsem to zkusit, protože takhle teda nepíšu.

No moc se to nepředpokládá, nikdy jsem SMS na šířku psát nepotřeboval a nevzpomínám si, že bych takto viděl někoho jiného :) Ano, u nějakých prvních androidů s miniaturními displeji (měl jsem tuším 3,5") jsem asi při psaní textu otáčel někdy na šířku, ale s displeji >5" mě to ani nenapadne, píšu normálně na výšku.

Navic klavesnice pri otocenem displeji se temer roztahne pres celou obrazovku s u sns by slo videt max 3 radky

Tebe to mozna nenapadne, ale spousta lidi to potrebuje a temer vsechny telefony to umi. Proc by take ne, nejde zrovna o slozitou implementaci, ze ano. Pusobi to skutecne jako bug/opomenuti. Zvlast, kdyz to nova verze uz umi, jak nekdo psal.Jeste jednou diky vsem za informace.

Ten Xiaomi to přece taky umí. Akorát holt ne defaultní aplikace. Stačí si vybrat nějakou jinou, je jich víc než dost a kvalitních. Osobně doporučuji Textra.

To jaksi z receneho uz vyplynulo.Je snad jasne, ze jsem ted hovoril o defaultnim stavu pristroje. Bezny amatersky uzivatel zadne zmeny aplikaci neresi a mohu ti potvrdit, ze se to pro nej takto proste jen jevi rozbite, coz se vubec nedivim. Znam Textru i zhruba tech deset dalsich popularnich aplikaci na zpravy. Obcas jsem neco pouzil, nez jsem se zase vratil k defaultum, protoze se objevil nejaky problem (pomalost, nefunkcni group messages, ztracene zpravy, neprichazejici mms, pady aplikaci apd, bud uz v zakladu, pripadne po nejake aktualizaci, nebo tak). Ano, vetsinou to slo nejak resit, ale mam telefon na pouzivani, ne na hrani a reseni jeho stavu.A nemusis psat, ze jsi zadny problem jiste nikdy nemel, nekdo ma holt stesti a nekdo ne. Default aplikace prochazeji minimalnimi zmenami a byvaji v drtive vetsine pripadu stabilni a relativne odladene. Pridane funkcionality typu milion emoji, barevna temata a napojeni na fejsbucek nepotrebuji.Ale to vse jen tak na okraj, tady mi opravdu slo jen o to, zda to bude fungovat s jinou aplikaci, protoze jsem to nemohl zkusit sam.

Plochu taky nemas na sirku. Zkis jinou aplikaci, napr messenger se da nastavit jako vychozi i pro sms, ale nevim zda to v ni funguje.

Mám Xiaomi Redmi Note 4 a používám SMS aplikaci Textra. Ta se otočit na šířku umí.

Je to vlastnost asi u všech telefonů Xiaomi. Já mám Xiaomi Redmi 4x a vyřešil jsem problém s otáčením pomocí aplikace "SMS bez diakritiky", kde můžeš psát naležato i s diakritikou. Po napsání zprávy přes jednu ikonku můžeš ty háčky a čárky automaticky odstranit a celá zpráva se ti přesune zpátky do telefonní aplikace, odkud to už odešleš.

To je složité jak mlátička ;)

Ted vyzkouseno, mam xiaomi redmi 5a note a messenger se otoci na sirku nativni sms nikoli.

Dekuji mnohokrat.

Používám taky aplikaci Textra, jak píše JackBrno, ale nebýt tvého dotazu, nikdy mě ani nenapadlo u zpráv otáčet telefon na šířku. Zkusil jsem to a nevyhovuje mi, že neobsáhnu celý text jedním pohledem (jako na výšku) a musím po řádku zbytečně jezdit očima. Asi jde o zvyk.

Nejde ani tak o text, jako o to, ze pri landscape se podstatne zvetsi tlacitka klavesnice, cili cloveku, ktery ma normalne problem se na ta mrnata trefovat, se bude lepe psat.

Jo, to znám. Proto používám SwiftKey, nabízí (kromě jiného) výběr z 5 velikostí klávesnice.

Požádej o odemčení telefonu http://en.miui.com/unlock/A pak tam nahrej MUI 10 z muios.czBez odemčení můžeš přes Aktualizace nahrát soubor .zip, který si stáhneš do telefonu odsud: http://bigota.d.miui.com/8.7.26/miui_HMNote5AGloba... Pro jistotu si zálohuj data do počítače

To je trochu s kanonem na vrabce, ne? Jestli je to tedy jen vec te sms aplikace.Btw, to vis jiste, ze sms app z miui 10 otaci obrazem korektne, kdyz to ty predchozi nedelaji?

Můžeš se zeptat přímo na foru: https://www.miuios.cz/. Jejich verze Androida je trošku jinačí než přímo od Xiaomi, mají tam určité vychytávky, které jsou popsané na tom foru.

Na svém Redmi Note 4/4X Snapdragon / Global mám poslední týdenní vývojářskou verzi ROM z 10/8/2018. MIUI 10: 8.8.9 Android: 7.0 ROM: HMNote4X MODEL: mido Veľkosť: 1,2Ghttps://www.miuios.cz/download-weekly.phpPotvrzuji, že SMS aplikace se umí otočit na šířku

Jenom taková vsuvka. Psaní bez diakritiky má své kouzlo v tom, že první tři vteřiny jsem nechápal, proč autor píše o nějakém otáčení obrazu na "zápalku"