» Poradna » Mobily

Xiaomi note 3 pro a připojení k win pc

Má někdo zkušenost s Xiaomi Note3 Pro s novým Miui 8? Koupil jsem tento přístroj, vše se zdálo v pořádku dokud jsem jej nezkusil připojit k počítači - a ať jsem volil v nabídce telefonu cokoliv tak se zařízení v menu "tento počítač" neukázalo, přestože toto zvládli i dřívější telefony UMI i Ulefone apod. Neví někdo co s tím? Sháněl jsem i ovladače, ale OS jako Win 8.1 a 10 by s androidím telefonem neměly mít problém. Zkoušel jsem všechna menu a nemohu nalézt ani sekci ladění, tak snad se tu najde nějaký znalejší uživatel Xiaomi a poradí, protože už nevím jak telefon nakrmit daty....P.S: karta tam není, jen interní úložiště, ale to by snad mělo být z pc taky dostupné.

Odpovědi na otázku

OS jako Win 8.1 a Win 10 jsou OS jako každý jiný a potřebuješ pochopitelně ovladač. Mám Redmi 3 a funguje s PC naprosto normálně. Vše najdeš na stránkách podpory k danému telefonu a na českém foru Xiaomi. S MIUI 8 to nijak nesouvisí.

Já požívám airDroid ten funguje na všech telefonech. A je to i někdy rychlejší.

No to jo, ale primárně potřebuješ driver. Ten PC musí vědět co a kam je připojeno když ten telefon připojíš k USB. Pro toho kdo si to chce usnadnit je třeba ten AirDroid, nebo přímo soft od Xiaomi, myslím že se to jmenuje MiPhone, nevzpomenu si, nepoužívám ani jedno.

Pochopitelně vždy ovladač naskočil sám, tady to hodí chybu a při pokusu o ruční instalaci píše "oddíl instalace služeb v tomto souboru .inf je neplatný" a dál se nedostanu. Při jiný telefonech šlo všechno samo absolutně bez problémů. Je to jediná vada na kráse výborného přístroje. Zatím jsem to vyřešil přes paměťovku za pár stovek.

Já požívám airDroid ten funguje na všech telefonech. A je to i někdy rychlejší.