» Poradna » Mobily

Xiaomi Mi Note 10 nebo Sony Xperii 5

Zdravím přátelé,před více než dvěma lety jsem dal na Vaše rady, postřehy a zkušenosti a pořídil si sound system, který je skvělý a jsem s ním nad míru spokojen. Tudíž se na Vás obracím i nyní. Po třech letech jsem se rozhodl koupit nový mobil. Původně mě zaujala Xperia 5, ale odradila mě cena. Po mnoha recenzích jsem si vybral Xiaomi Mi Note 10. NICMÉNĚ Xperia nyní výrazně slevnila a rozdíl mezi cenami už je zanedbatelný. Co se týče Sony, jsem věrný fanoušek. Vždy jsem byl spokojen jak s telefony, tak TV, či sluchátky. Ale někdy změnit značku není na škodu, viz sound system.Otázkou tedy je, zvolit Xiaomi Mi Note 10 nebo Sony Xperii 5?Děkuji Vám předem za rady, napsání zkušeností se zmíněnými telefony a postřehy. //EDIT:"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."Skutecne si myslite, ze "Mobil" je rozumnym titulkem podle tehle pravidel?

Odpovědi na otázku

kks ved ta xperia je skoro 2x drahsia. Mal som xperia SP, nic od sony uz nikdy nekupim.

Současná cena Xperie je 15k. Xiaomi 13k.

545 vs 381 => +43%, takze som to trochu prehnal, ale stale je podstatne drahsi

Sony 14 390Xiaomi 12990Jde mi o porovnání výbavy. Nikoli o porovnání cen.

xiaomi 10319; 14390 => +39,5%

Nyní jsem se díval i na jiné eshopy a skutečně cena lze i najít jakou uvádíte. Cenu, kterou jsem uváděl, je z CZC, jelikož tento obchod preferuji.

len aby bolo jasne, ja by som nekupil ani jeden :) iba reagujem na to, ze su za rovnaku cenu...

Postřehy, zkušeností, recenze určitě zvládneš najít sám. Na rady se zepte aspoň někoho, kdo tě zná. Tady nikdo nevíme, co je pro tebe u mobilu rozhodující, jakým způsobem, na co, a s jakými nároky ho převážně používáš atd.

Zkus si pročíst forum xperia.cz, majdeš tam toho více, jinak nové xperie nejsou špatné, ale pořád je to spíše pro skalní fanoušky značky.

Ta Sony Xperia 5 má slabou baterii 3140 mAhJá nejdu pod 4000 mAh ani náhodou

Šel bych do té Xiaomi Mi Note 10

Je zase pravda že se dá nastavit úspora baterie, já mám Xiaomi Redmi Note 8 Pro a úsporu mám zapnutou, baterku to má 4500 mAh a nabíjím každý třetí den, bez úspory každý druhý....ale den co den mít mobil v nabíječce, to fakt ne.

... souhlas ... Xiaomi Redmi Note 8 Pro s 4500mAh je NEJ ...

Jóóó

Pokud jsi fanoušek Sony, tak zůstaň u něj, Android je tam téměř v čisté podobě, není tam žádná šílená nadstavba jako u Xiaomi.

Já bych bral Xperia 5

Díky za názory přátelé Je pravdou, že ta baterie mi přišla jako trn v oku od začátku.Na druhou stranu vše ostatní mi vyhovuje. Telefon používám na multimédia...Netflix, YouTube,... Hry nehraju vůbec. Což jsem měl uvést i v úvodu pro upřesnění.

No, právě. Někdo zase mobilem hlavně fotí, jiný vybere podle baterie nad 4000 mAh a pak je zklamaný, že nemá NFC nebo IR. Preferovaný způsob používání je dost zásadní, jen na volání a zprávy už mobil nikdo nepoužívá.

Ja áno, moja Nokia 6300 je na to ideálna, mesačný účet do jedného eura je bonus.

Děkuji za příspěvky, pomohly mi si uvědomit co je pro mě prioritní.Denně nabíjet telefon, třeba před spaním, mi nevadí. Důležitý je pro mě výkon, displey a adekvátní fotoaparát. Za původní cenu 20k bych Xperii nekoupil, ale nyní je více než lákavá za 14k. Navíc v kombinaci s WF-1003XM3, které již vlastním, budu jistě spokojen.

Ňákej prachatej ČO JE ČE, tady jsou samí chudí Já si teď budu kupovat tenhle kousek https://www.alza.cz/maxcom-mm-134-d5790694.htm super foťák a dost nadupanou baterii, k mobilu ještě tyhle bomba sluchátka https://www.geekplanet.cz/p/sluchatka-do-usi-skritek/ jako dost libový !

Vlastním Xiaomi Mi Note 10 :) kľudne sa pýtaj čokoľvek, rád odpoviem/pomôžem

Skvělé Není na obtíž slabší procesor nebo vše běží plynule při běžném používání?

Všetko beží ako má a to ho využívam fakt na plno :) nieje vidieť ani náznak , žeby nestíhal alebo tak. To, že napr. po nočnom zábere trvá asi sekundu a pol kým ju uloží to neriešim, bežný človek to ani nespozná. Som profi fotografom a foťak musím len a len pochváliť, aj keď macro a 108mpx je taká marketingová paradička skôr, ale vpohode úplne :) na tom displeji je to lahoda pre oči

Děkuji za odpověď

vpohode, xperiu som síce nemal, ale ak ešte budete mať otázky na xiaomi tak kľudne

Od čínských soudruhů bych si nekoupil ani ponožky, natož špicl telefon => jednozančně Sony

Přátelé všem Vám děkuji, že jste si našli čas a odpověděli mi na můj dotaz

Mám Sony 5 a základné nedostatky sú neskutočne nespolahlivá čítačka odtlačkov prstov a pomalší foťák alebo apka.inak baterka jeden deň v pohode. Super telefón ale skôr pre skalných

Jsem rád, že zde napsal i uživatel Xperie 5 Čtečka mě nějak netrápí, jsem zvyklý používat gesto k odemykání. Poslední 3 roky u Xperie Z5 jsem čtečku téměř nepoužil.Co se týče fotoaparátu, jsi spokojen s kvalitou fotek? Důvod proč stále váhám mezi telefony je ten, že Xiaomi nabízí v mnoha ohledech lepší výbavu a za menší peníze. Nicméně už od prvního pohledu mi X5 padla do oka.

Mňa gesto otravuje a preto to je umna hlavný mínus.. Fotograf niesom takže neviem posúdiť či sú najlepšie alebo nie no mne sa páčia. Niekedy divné zaostruje alebo to trvá a tu apka cinema PRO nepoužívam vôbec..aj pre tieto nedostatky premna super mobil. Rýchlosť a spoľahlivosť. Jedine cena bola vysoká ja som dal 500€ hlavne aby ti nevadila veľkosť. Bol som používateľom z5compact a xz1 compact takže celkom skok ale dalo sa zvyknúť keďže padne celkom do ruky

Díky za postřehy a zkušenosti S XZ5 jsem spokojen a doufám, že s X5 budu také je škoda, že není ještě na trhu X5ii...Ta vypadá naprosto ohromně

Možno treba počkať,ale cena bude hodne prestrelená

Naprosto souhlasím ✔ Až příliš vysoká cena sráží Sony k zemi. Zatím ani není datum uvedení, ale vypadá skvěle. Díky za postřehy Už nyní se těším až budu mít svou novou Experii.